Niestety powietrze w naszej ojczyźnie jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej oraz na świecie

przez | 20 stycznia 2022
Już od dłuższego czasu często trąbi się o tym, że w naszym kraju jest taki smog, jak na przykład w Chinach. To zdecydowanie źle wpływa na nasze zdrowie.
Starsze osoby twierdzą, że kiedyś powietrze było znacznie gorsze, co dało się zauważyć niemal gołym okiem.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w czasach Polski Ludowej nikt o tym nie mówił.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź link zamieszczone tutaj, są tam inne wiadomości, które Cię zainteresują.

Obecnie trąbi się o tym niemal codziennie — szczególnie zimą. To okropny okres w roku, jeżeli chodzi o smog, gdyż w wielu polskich domach nadal trzyma się stare piece. Dodatkowo istnieją wciąż ludzie, którzy wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie zdają sobie sprawy, że trują siebie i swe rodziny. Wobec tego ważne wydaje się być, aby zimą nie przebywać zbyt wiele na zewnątrz. W mieszkaniu natomiast trzeba zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to zwykle małe urządzenie, które będzie pozbywało się groźnych pyłków z powietrza. Istotne wydaje się być, by dowiedzieć się, jakie zanieczyszczenia on usuwa. Zamawianie drogiego sprzętu, który nie usuwa najgorszych pyłków PM 2,5, jest po prostu bez sensu, gdyż o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale muszą posiadać kilka głównych cech. Jeżeli na przykład pragniemy, aby działały także nocą, to muszą mieć system cichej pracy.

Wówczas nie buczą oraz nie palą się na nich żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy przykładowo chcą postawić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Musi być on także dość lekki, abyśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W dzień na przykład może stać w salonie, a następnie w sypialni.