Bateria umywalkowa – jak wybrać najlepszą?

przez | 18 stycznia 2023
Z baterii umywalkowej korzystamy kilka razy dziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby bateria ładna, ale też praktyczna.
Wybór baterii umywalkowej zależy od następujących czynników: miejsca gdzie ma być zamontowana, do jakiej umywalki ma pasować oraz jakie funkcje są najważniejsze dla przyszłych użytkowników.

baterie umywalkowe

Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com

Montaż uzależniony jest od sposobu poprowadzenia instalacji wodnej oraz musi być dopasowany do modelu umywalki dlatego polecamy zestaw łazienkowy koło dowiedz się o zestawie łazienkowym koło. Najczęściej do wyboru mamy dwie opcje – baterie do zamontowania w ścianie i stojące. Musimy zwrócić uwagę, iż bateria jest nierozerwalnie powiązana z umywalką – jedne umywalki mają otwory do montażu baterii, a pozostałe nie – musimy to sprawdzić nim zdecydujemy się na dany rodzaj baterii. Baterie mogą być montowane na blacie, na obrzeżu umywalki, a nawet na podłodze. Ogromna popularnością cieszą się także baterie podtynkowe.
Bateria powinna być dopasowana proporcjami do umywalki, dzięki czemu unikniemy rozpryskiwania wody. Najlepiej, jeżeli odległość między dnem umywalki, http://brumet.com.pl/oferta/wozki-nierdzewne.html i końcem wylewki wynosi przynajmniej 15 cm. Musimy również zdecydować czy wolimy baterię w tradycyjnym stylu z kurkami, czy jednouchwytową baterię z mieszaczem wody. Warto wspomnieć, że zastosowanie mieszacza może zmniejszyć zużycie wody nawet o 30 proc.. Są także inne funkcje, które wpływają na domowe finanse, jak również środowisko naturalne. Możemy kupić baterie z perlatorem czyli małym sitkiem znajdującym się na końcu wylewki, które odpowiada za napowietrzanie wody.
Dzięki niemu strumień wydaje się bardziej intensywny, a w rzeczywistości z baterii wypływa niewiele wody. Nowoczesne baterie umywalkowe zobacz baterie umywalkowe mogą być także wyposażone w system regulacji przepływu wody (pozwalający na indywidualne ustawienie wykorzystywania w stosunku l/min) oraz blokadę przepływu ciepłej wody.