Znajdź właściwe cztery kąty we Wrocławiu

przez | 17 stycznia 2023
W obecnych czasach, dużo młodych ludzi po skończeniu edukacji, mieszka we Wrocławiu już na zawsze. Sprzyja to pokaźnej urbanizacji miasta, które co roku rozrasta się coraz mocniej, znacznie poszerzając obecne terytorium. Mamy dwie opcje jeśli chodzi o nabycie mieszkania. Możemy zrobić to w sektorze wtórnym lub pierwotnym. Która opcja okaże się mocniej odpowiednia? Jakie rejony są najbardziej ciekawe?

wrocław krasnal

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnimi laty, na dzielnicy Krzyki Wrocław mieszkania powstają lawinowo. Ten interesujący areał, jeszcze kilka lat temu niewielkiej powierzchni, współcześnie jest znacznie pokaźniejszy. Jeśli chcesz nabyć nowe lokum w tej okolicy, powinieneś liczyć się ze znacznym kosztem, bowiem jest ona w całkiem niewielkiej odległości od centrum, z dobrym połączeniem z ważnymi obszarami miasta. Poza tym nowe osiedla zawsze są droższe niż wiekowe budynki. Wielkim atutem będzie na pewno fakt, że nasze lokum będzie bardzo czyste, ulokowane na ładnej klatce schodowej, w przyjaznej okolicy. Lecz również w rejonie Krzyki Wrocław mieszkania mogą być umieszczone przy głośnej ulicy, dlatego warto dokładnie przemyśleć ewentualny zakup lokum przy głównej arterii. Warto sprawdzić: krzyki Wrocław mieszkania

mieszkanie

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli bardziej interesują cie starsze mieszkania Opolska Wrocław będzie właściwą ulicą. Jest ona odpowiednio daleko od centrum, dlatego nie przerośnie nas ewentualna kwota zakupu. Poza tym, odszukamy tam dużo ładnych budynków, powstałych już po drugiej wojnie światowej, lecz nie będących jeszcze wyrobem tzw. wielkiej płyty. Miejsca te są z pewnością cieplejsze niż kamienice z początku dwudziestego wieku, położone na terenie Śródmieścia. Poza tym, jeżeli interesują nas tam mieszkania Opolska Wrocław właściwie nie jest aż tak oddalona od centrum, jak mogłoby się wydawać. Mamy tam do dyspozycji różne linie tramwajowe, dodatkowo, ulica główna ciągnie się aż do samej starówki, nie występują na niej duże zatory komunikacyjne w godzinach szczytu. Pamiętajmy także, aby upewnić się, czy nasze wytypowane lokum ma miejski system ogrzewania, jest on tutaj bowiem bardzo popularny, jednak nie w każdej czynszówce.

Jeżeli jesteśmy osobą, która ceni sobie komfort i wielką estetykę w ewentualnych lokalach, najsłuszniejszym sposobem będzie zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Takie budynki intensywnie powstają w rejonie Krzyki. Z kolei jeżeli chcemy, aby zapłacona przez nas kwota za metr kwadratowy nie okazała się zbytnio wywindowana, należy zaciekawić się ulicą Opolską, gdzie odszukamy malownicze budowle z końca lat pięćdziesiątych.