Czas na samodzielny biznes!

przez | 16 grudnia 2022
Posiadasz pomysł na własną firmę? Więcej odwagi! Ponieważ, osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie czy modernizację działalności.

Z ofertą dla nich, wychodzą także firmy leasingowe. Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się obecnie maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny budowlane i drogowe (koparki jcb), obrabiarki do metalu czy wszelkiego rodzaju maszyny drukarskie.

budowa

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. koparki kołowe ma wiele zalet. W przypadku przyznania kredytu osoba fizyczna ma prawo pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast dokonania opłat zobowiązuje się firma leasingowa. Dodatnie cechy leasingu dostrzega się również, gdy zestawimy go z dzierżawą.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz więcej (https://tmbpolska.pl/mlyny-bijakowe/) szczegółowych informacji dotyczących prezentowanego tutaj tekstu. Na pewno jest on bardzo ekscytujący.

Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, zaś umowa najmu jest zazwyczaj krótsza (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Poza tym w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing. Koniecznym jest też zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie można wynająć. Leasing oferuje nam sprawne urządzenia.W bieżącej chwili na rynku funkcjonuje spora liczba finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla zainteresowanych na możliwość wyboru wariantu dla niego najkorzystniejszego.

Nabywając przedmiot za gotówkę, klient widocznie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, ponieważ jest zmuszony wyłożyć całą kwotę sfinalizowanie transakcji. W przypadku umowy leasingowej, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, gdyż dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, będziemy mogli zakupić np. nie jedną maszynę, a dwie i w związku z tym uzyskać większe zyski ze swojej działalności(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).