Alby na komunię

przez | 8 grudnia 2022
Chociaż tegoroczny sezon komunijny raczej można uznać za zakończony, bo komunie zwykły odbywać się w maju, biznes komunijny nadal się kręci. Kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy w naszym kraju panowała raczej bieda, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, niż dziś.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy dzieci nie dostawały tylu prezentów na komunię, ile teraz. A zamiast quadów, smart fonów, czy tabletów, prezentem był złoty święty łańcuszek, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata. Obecnie priorytety zmieniły się nieco, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały takie same, pozostały niezmienne. Jakie to fakty?

Przede wszystkim ubiór. Kiedyś dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane w odświętne, galowe stroje. Najczęściej wkładano garnitury, dostojne sukienki, czy alby komunijne. Dziś zmieniło się niewiele w tej kwestii. Dzieci nadal wyglądają odświętnie, wkładając alby. Jakiedobre strony ma ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?

Autor: Superfoto.pl

Przede wszystkim nasze dzieci wyglądają identycznie. Nikt nie jest „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy są tak samo ubrani. Wiadomo, że kiedy chłopcy pójdą ubrani w garnitury, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedne sukienki będą bardziej eleganckie, z wyższej półki, inni zaś nieco z niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Jedni chłopcy, pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne włożą lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci biedniejsi, włożą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, alby na pierwszą komunię nie są drogie, a zazwyczaj wyglądają identycznie.

Wejdź naszą nową podstronę. Tam znajdują się interesujące wiadomości. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli posty się spodobają.

Najczęściej krój alb w tym samym kościele nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę od kogoś, z drugiej ręki. Przecież nikt się nie zorientuje na jego stronie na alby ciągle cieszą się popularnością. Są rodzice, kupujący dziecku nawet dwie, czy trzy alby, by nie musieć ich prać codziennie podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci uczęszczają codziennie na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy współczesnymi komuniami u różnych ludzi, o różnym statusie majątkowym, te alby mogą wszystkich zjednoczyć. Dzięki albom, wszystkie dzieci tak samo są ubrane, a to na pewno niesie wiele pozytywów (przeczytaj przykłady na ).