Jaka jest historia przedsiębiorstwa odzieżowego Levis i jak firma Levis prezentuje się obecnie? Co warto wiedzieć o tej firmie?

przez | 10 grudnia 2022
Levis to prywatne przedsiębiorstwo produkujące ubrania, najszerzej znane z wytwarzania dżinsów. Przedsiębiorstwo równocześnie szyje inne rodzaje ubrań, pośród których, poza dżinsami, jak kurtki czy torebki, jest też duża liczba innej odzieży.

Możemy pośród nich znaleźć obuwie, kurtki zimowe czy koszule. Jaka jest historia firma Levis i w jaki sposób firma Levis prosperuje w dzisiejszych czasach? Marka powstała w 1853 roku. Odbyło się to po dotarciu do San Francisco Niemca Leviego Straussa. Zamarzył on sobie założyć zakład włókienniczy na zachodzie USA. Dzisiaj to marka popularna na całym

Spodnie Levis

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

globie, choć w tamtym okresie zasłynęła głównie dzięki produkcji masowej kombinezonów wykonanych z dżinsu, dzięki zamówieniom na odzież dla robotników, pracujących przy budowie Kanału Panamskiego. Rozpoznawane do dnia dzisiejszego, nowoczesne i rozpoznawalne fasony dżinsów powstały pierwszy raz w latach dwudziestych XX wieku. Pierwotnie spodnie dżinsowe tworzono z denimu, kolorowanego w barwniku indygo – zobacz więcej – . Tego typu barwnik otrzymywano wtedy z liści rośliny indygowca farbiarskiego sprowadzanego w Indiach. Aktualnie jest tworzony w sposób syntetyczny.szczegóły na stronie smycze dla psaW okolicach roku 1880 spodnie były integralną częścią stroju kowbojów, rolników i robotników. W 1890 roku zyskały one nazwę „501”. sprzedawane za siedemdziesiąt pięć centów zostały hitem sprzedaży i najważniejszym produktem marki.

Firma aktualnie znalazła się w posiadaniu krewnych, jak również powinowatych czterech bratanków Leviego Straussa. Po jego śmierci otrzymali oni jego przedsiębiorstwo. Firma Levis jest globalnym liderem na rynku sprzedaży jeansów oraz innych spodni typu casual. Któż chociaż raz nie słyszał o tej marce, kto nie posiadał dżinsów tej marki? Można stwierdzić, że Levis to obecnie firma kultowa. Niezależnie od strony świata, narodowości czy wieku – każdy nosi spodnie wspomnianej marki. Obecnie, jak nigdy wcześniej można je jeszcze łatwiej zakupić. Wszystko w oparciu o rozwój internetu. Dżinsy Levis można kupić standardowo, ale można się też pokusić o sprawdzenie Levis online – – i dokonać zamówienia przez Internet.