Telegraficzna notka o ekologii, czyli co najczęściej myślimy, gdy dyskutujemy na tzw. ekologiczne tematy

przez | 11 września 2022
O ekologii dużo się obecnie dyskutuje i to nie jedynie w radiu, lecz i w trakcie rodzinnych rozmów przy grillu. Żony gospodarzy mówią nade wszystko o ekologicznych produktach spożywczych, z których można przyrządzić smaczne i rzecz jasna zdrowie posiłki. Nie każda trzydziestolatka uprawia własne owoce w przydomowym ogrodzie, choć niekiedy panie mieszkające w miastach sieją przyprawy lub choćby rzeżuchę w niewielkich doniczkach.

maseczki

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji tego że ekologiczne brokuły o wiele trudniej kupić, to i koszt zakupu tego towaru bywa znacznie wyższy. Ponadto uprawa ekologicznych jarzyn jest bardziej pracochłonna, co także wpływa na ostateczną cenę konkretnego produktu. Słowo ekologia tak naprawdę odnosi się do badania zależności zachodzących w świecie natury, ewentualnie łączymy ją z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Z kolei słowo ekologiczny ma już zupełnie inne znaczenie. Ten przymiotnik określa głównie artykuły, które są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla fauny czy flory. Z jednej strony taki produkt nie szkodzi przyrodzie – dlatego mówimy np. o ekologicznych reklamówkach, a z drugiej przypominamy, że na etapie produkcji konkretnego artykułu korzystano wyłącznie z ekologicznych surowców i przykładowo nasz majonez powstał z tych właśnie składników. Jeżeli głębiej drążyć wspomniany temat, to okaże się, że zarówno kosmetyki , jak i różne środki piorące mogą być naturalne bądź po prostu ekologiczne. Kobiety, które dbają o swoje ciało wykorzystują czasem świeże owoce bądź warzywa, aby robić z nich domowe (klimatyzator domowy) balsamy. Naturalne maseczki (zajrzyj tu) na włosy lub kojące olejki do kąpieli w żadnym razie nie muszą powstawać tylko w prywatnych mieszkaniach.

naturalna pielęgnacja

Źródło: pixabay.com

Ekologiczne kosmetyki są bowiem coraz bardziej znane, a kobiety w każdym wieku dostrzegają, że ich wykorzystywanie daje rewelacyjne efekty. Takie produkty nie zawierają parabenów i pozostałych sztucznych dodatków. Zarówno naturalne kosmetyki do włosów Sklep internetowy Organique, jak i kremy do twarzy zawierają jedynie przebadane składniki z ekologicznych upraw. Choć póki co spore grono pań po trzydziestce czy czterdziestce w ogóle nie kupuje naturalnych kosmetyków, to jednak jeżeli tylko moda na tego typu produkty się utrzyma, to zapewne w przyszłości dużo się zmieni.