Cechy oleju kokosowego

przez | 9 września 2022
Olejek kokosowy odnalazł użycie zarówno w kuchni, jak także w kosmetyce dzięki swym właściwościom leczniczym jak też pielęgnacyjnym. Paradoksalnie olej kokosowy jest najlepszym środkiem na odchudzanie. Pozwala bowiem pozbyć się nadwagi (szczególnie tej brzusznej), bowiem nie odkłada się w formie zbędnego tłuszczu, lecz jest wykorzystywany do spalania kalorii. Sprawdź, jakie jeszcze cechy ma olej kokosowy.

Olej kokosowy znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak również w kosmetyce dzięki swoim własnościom leczniczym oraz pielęgnacyjnym. Uzyskiwany z miąższu kokosa olej uniwersalnie uważa się za najzdrowszy olej na świecie. Wszystko dlatego,

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com

iż ma w swoim składzie unikalną grupę cząstek tłuszczu – trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT). Pomimo iż są to uważane za niezdrowe tłuszcze nasycone, jedzone w małych lub umiarkowanych ilościach mogą przynieść co niemiara korzyści. Trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT) jest to wyjątkowa grupa cząsteczek tłuszczu, bowiem są one metabolizowane inaczej aniżeli inne tłuszcze.

Po dostaniu się do organizmu nie są zamienione w tkankę tłuszczową, acz są od razu użytkowane do produkcji energii, a co się z tym wiąże – do przyśpieszenia tempa przemiany materii. Znaczy to, iż po zjedzeniu posiłku z domieszką oleju kokosowego szybciej spala się zbędne kalorie, co zapobiega otyłości. Co więcej olej kokosowy jest ogromnie sycący, w związku z tym prędko i na długo zaspokaja głód, co zapobiega podjadaniu pomiędzy posiłkami. W następstwie w ciągu dnia spożywa się mniejszą ilość pożywienia, a co za tym idzie – kalorii. Osobom odchudzającym się zaleca się stosować 30 ml oleju kokosowego na dzień.

Olej kokosowy – użycie w kosmetyce.

Zainteresowały Cię nasze wpisy? To fantastycznie. Przejdź na nową stronę i doczytaj również (http://lombardtargowek.pl/) dodatkowe informacje. Podziel się z twórcami swoimi komentarzami.

Kwasy tłuszczowe w oleju kokosowym do głębi penetrują a także odżywiają skórę, dzięki czemu jest on niezłym kremem nawilżającym. W związku z tym powinny po niego sięgnąć właścicielki cery odwodnionej. Z kolei antybakteryjne właściwości kwasu laurynowego sprawiają, iż olej kokosowy znakomicie zwalcza trądzik. Żeby pozbyć się pryszczy, możesz wcierać olej w skórę (odsyłam do tej strony), jak także dołączać go do potraw w miejsce innych tłuszczów roślinnych. Do tego olej kokosowy ochrania skórę przed słońcem, ponieważ wykazuje takie samo działanie, co kremy z filtrem.

Specjaliści przekonują, iż olej kokosowy wywiera też pożądany wpływ na włosy. Trójgliceryd kwasu laurynowego jest niezmiernie podobny do białek we włosach, a dzięki swojej niskiej masie molekularnej i prostym łańcuchom liniowym może przenikać w głąb trzonu włosa. W kosmetyce z powodzeniem stosowany jest również olej makadamia, który pozyskuje się z orzechów drzewa makadamia, posiadających niepospolite walory smakowe i odżywcze – więcej w temacie: po co Ci olej makadamia – piszemy wiecej….