W twoim domu powinien być założony miernik, zdecyduj się na nowoczesne i wydajne urządzenie

przez | 20 maja 2022
Mieszkamy w takim klimacie, że nie da się egzystować bez dogrzewania w mieszkaniach. Tak naprawdę od wczesnej jesieni do wiosny jesteśmy zmuszeni dogrzewać zajmowane lokale. Koszty ogrzewania bynajmniej nie są niskie, więc należy poświęcić tej kwestii trochę więcej uwagi.

Dzięki odpowiednim miernikom możemy dowiedzieć się, jakie koszty ogrzewania ponosimy, jak też dopasować ogrzewanie do własnych osobistych potrzeb oraz preferencji.

Mieszkasz w bloku? Masz prawo do rozliczania ciepła

grzejniki

Autor: Jaga

Według obowiązujących przepisów w obiektach, które są dogrzewane z sieci elektrociepłowniczej lub z wewnętrznej kotłowni, mają być zainstalowane aparaty monitorujące rozliczanie ciepła dla poszczególnych lokali oraz mieszkań. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość sprawdzić ile ciepła zużył oraz dokonać z tego tytułu wymaganej opłaty. Ten model rozliczenia ciepła sprawdzi się w wielu przypadkach, gdyż nie każdy użytkownik lokalu wykazuje zapotrzebowanie na ogrzewanie lokalu w takim samym stopniu. To rozwiązanie doskonale sprawdza się chociażby w sytuacjach, gdy często się wyjeżdża oraz nie zamierza się płacić za ogrzewanie nieużywanego mieszkania.

A jaki wodomierz stosować?

Na rynku spotkać można naprawdę wiele urządzeń służących rozliczaniu wody i ciepła. Należy wspomnieć, że również w tej kwestii wciąż zachodzą znaczne zmiany, a stosowane aparaty wciąż są doskonalone oraz gwarantują coraz znaczniejszą wygodę dokonywania pomiarów. Jeżeli chodzi o wodomierze odczyt cyfrowy powodomierze (nasz serwis www)z szersze zastosowanie i powoli zastępuje tradycyjne, mechaniczne urządzenia. Mierniki cyfrowe wiążą się z dużą wygodą i precyzją pomiaru, przez co coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych, jak także prywatnych użytkowników, waży się na ich założenie.

Wyszukaj optymalne rozwiązanie dla siebie

Trzeba wspomnieć, że ciepłomierze i wodomierze powinny być legalizowane co pięć lat. W sytuacji, gdy mija ten termin, należy podjąć decyzję, czy legalizować dotychczas stosowany sprzęt, czy jednak zadecydować się na jego wymianę, np. na wodomierze pozwalające na odczyt cyfrowy. Nierzadko tradycyjne, tanie mierniki sprawdzają się słabo. Wwodomierze pozwalające na odczyt cyfrowy?czą się z wielką precyzją oraz ograniczają ryzyko błędu w czasie spisywania licznika, jaki mógłby popełnić człowiek. Liczniki cyfrowe odznaczają się doskonałymi parametrami, przez co okazują się trwałe i mają szansę posłużyć dłużej aniżeli pięć lat.