Powrót do Antyku w męskiej toalecie

przez | 17 maja 2022
Każdy zna co znaczy gustowna pani. Wprawdzie wyobrażenie to może się trochę różnić w poszczególnych wypadkach, jednak mniej więcej wiemy „mała czarna” i obuwie na obcasie zawsze się sprawdzają. Oprócz tego jeszcze dobre pachnidło (niekoniecznie francuskie) i już mamy wzór szykownej kobiety.

O wiele trudniej będzie z mężczyznami. Przede wszystkim pokutuje mniemanie, iż schludny dżentelmen nie występuje w przyrodzie – starczy mu mydło i odrobina ciepłej wody. Ten uproszczony obraz jest od początku fałszywy. Uwielbiamy się dobrze czuć, i to od samego rana. Mamy swoje przyzwyczajenia, większość z nas lubi się golić. (nawet jeśli nie golimy się na gładko).

brzytwa

Wydawać by się mogło iż w kwestii golenia niewiele można powiedzieć – maszynka jednorazówka, troszeczkę kremu do golenia i gotowe. Nic w wyższym stopniu błędnego.

Czy istotna witryna (https://baborinstytutwroclaw.pl/zabiegi-na-cialo/) sprosta Twoim oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam także czekają na Ciebie świeże artykuły. Zachęcam!

Ostatnimi czasy w goleniu można spostrzec powrót do dawnych zwyczajów. Jeśliby użyć określeń z historii literatury, mamy Oświecenie z charakterystycznym dla tego okresu zamiłowaniem Antykiem. Powracają więc do łask pędzle i brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swoje miejsce w muzeum urody (gdyby ktoś pragnął takowe stworzyć).

Taki powrót do dawnych zwyczajów wywołuje niezbędność odświeżenia już zapomnianej mądrości. Na szczęście mamy internet, wystarczy więc wystukać na przykład sformułowanie: gdzie kupić brzytwę?, i już można zacząć przygodę ze staromodnym goleniem. Z pewnością będzie trzeba nauczyć się używać naszego nowiutkiego przyboru toaletowego. Jak się okazuje nie jest to wcale proste, ale rzecz jasna znajdziemy wideo-poradniki które to uproszczą nam zadanie. Może wydawać się, iż jest to – kiedy już opanujemy w teorii taką umiejętność – wszystko. Niestety, im dalej w las, tym sporzej drzew.

pędzel

Następnym wyzwaniem staje się nabycie pędzla do golenia. Nie każdy wie że typów pędzli jest sporo, i nie chodzi tutaj wyłącznie o to jakiego włosia użyto, ale chodzi także o sposób produkcji. Pędzle można podzielić na klasy. Najtańszy jest pędzel Badger ze słówkiem „piure” (tu ). Używać go mogą panowie o stosunkowo mało wrażliwej skórze, bo pędzle tego typu drapią. Mężczyźni ceniący sobie wygodę muszą starać się o pędzel Badger z adnotacją „super”. W dużo lepszy sposób trzyma on ciepło a także wilgoć, co ma wpływ na wytworzenie gęstej piany, a więc też większy komfort golenia. Rzecz jasna końcowym akordem tego przyjemnego rannego procesu jest odpowiednia do naszych preferencji łagodna perfuma, przykładowo old bond street i możemy spokojnie udać się do pracy.