Czy znikną dawne metody marketingu?

przez | 17 maja 2022
Bez wątpienia najistotniejsza dziedziną współczesnego handlu jest reklama. Wcale nie rachunkowość lub logistyka – chociaż istotne. W dzisiejszej sytuacji ogólnoświatowej gospodarki i dużej konkurencji nie ma innego rozwiązania, trzeba zwracać uwagę na sposoby promocji swych towarów. Kłopot polega na tym, iż handlowcy wyprzedający analogiczne wyroby, a nawet jednakowe, współzawodniczyć mogą prawie tylko ceną.

gazetki

Źródło: freepik.com
Ponieważ wiele artykułów jest do siebie podobnych, tak istotny może być marketing – inaczej mówiąc przekonanie prawdopodobnych klientów o tym, że nasza propozycja jest najlepsza. Nawet jeżeli zapłata nie odbiega od przeciętnej za konkretny produkt, zazwyczaj możemy wabić specjalnymi atrakcjami. W zależności od typu produktu może być to przedłużona gwarancja czy poszerzona o elementy na ogół nie naprawiane gratisowo, przykładowo zarysowanie przedmiotu itd. Warto również zastosować zabieg, polegający na przekonaniu klienta, iż robiąc zakupy u nas stanie się on uczestnikiem elitarnej wspólnoty.

Sposobem na to jest zazwyczaj pokazanie w reklamie jakiejś modnej osoby. Jednak wszelkie te działania muszą w jakiś sposób dotrzeć do potencjalnej klienteli. We współczesnym cyfrowym świecie, najważniejszym chyba kanałem porozumiewania się jest sieć internetowa. Dzisiejszy klient pragnie mieć prosty jak też rzeczywisty kontakt ze zbywcą, zaś sieć internetowa do tego celu nadaje się znakomicie. Nie znaczy to, iż tradycyjne sposoby

gazetki

Źródło: pixabay.com

informowania czy kontaktu z nabywcą takie jak gazetki promocyjne zanikają, są one jedynie wzmocnione przez inny kanał informacji.

Moim zdaniem gazetki promocyjne wydawane przykładowo w marketach będą jeszcze długi czas kluczowym sposobem na przekazanie informacji o obniżkach.

Ciekawią Cię różnego typu specjalistyczne artykuły? Zatem kliknij tutaj taśmy paroprzepuszczalne i czytaj nasze nowe teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

Rzecz jasna pogłębiona informacja na temat wybranych artykułów dostępna będzie w serwisie zbywcy bądź producenta. Przyczyna jest prosta, chociaż jesteśmy społeczeństwem otwartym na ciekawostki technologiczne, duża jest jeszcze liczba osób nie potrafiących poruszać się sprawnie w wirtualnym świecie. Trzeba przyznać, iż grupa ta systematycznie zmniejsza się dzięki szkoleniom z obsługi komputera dla starszych osób, na których oswajają się oni z dzisiejszą techniką, bez znajomości której trudno działać w dzisiejszej rzeczywistości.