Jaką rolę pełnią w naszym życiu poduszki, z jakiego rodzaju materiałów są one najczęściej wykonane.

przez | 2 lutego 2022
Poduszki spełniają ważną rolę w naszym codziennym życiu, gdyż są z nami obecne praktycznie przez wszystkie noce, a nierzadko również i podczas dnia. Przeciętne poduszki do spania wypełnione są naturalnymi materiałami, typu puch, piecze a niekiedy i pestki dyni, a także sztucznymi, typu pianki, włókna poliestrowe czy lateks.

Z kolei poduszki na meble ogrodowe najczęściej posiadają w środku różne rodzaje pianek, ale też mają one przede wszystkim zapewnić wygodę w czasie odpoczynku w plenerze. Poduszki do snu występują w wielu różnych rozmiarach. Bardzo popularne są tak zwane jaśki, mające kształt kwadratu z bokiem około 40 cm, wiele osób nic innego sobie nie wyobraża do spania. Jeżeli ktoś woli poduszki większe, to także będzie miał w czym wybrać, największe modele mają boki o długości blisko metra.
poduszki na meble ogrodowe

Autor: Muffet
Źródło: flickr.com
dokumenty

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
przykładowe wnętrze pokoju

Autor: hiroo yamagata
Źródło: http://www.flickr.com
Przy poduszkach ważną rzeczą jest pokrycie, od niego bowiem zależy trwałość i wygoda spania. Często spotykane są pokrycia poliestrowe, łatwo się je czyści i pierze, jednak spowodować mogą zbytnie pocenie się. Znacznie lepiej wypada pod tym względem bawełna, zapewnia ona dobrą wentylację, daje oddychać skórze i dobrze odprowadza wilgoć. W przypadku dekoracyjnych poduszek chętnie wykorzystywanym materiałem, choć nieco droższym jest klasyczna wełna, daje ona duże możliwości jeśli chodzi o wzornictwo.

Wełna w pewnym momencie została nieco zapomniana, lecz od jakiegoś czasu jej popularność szybko rośnie. Wzrasta także jej produkcja, co bardzo dobrze widać po tym, że praktycznie każdy skup (kliknij tutaj skup złotych monet wrocław) wełny owczej ma co robić w czasie sezonu.