Jakie elementy musi zawierać interesująca reklama?

przez | 1 lutego 2022
Nie tylko specjaliści do spraw marketingu wiedzą, że nawet idealny towar nie znajdzie swych nabywców, jeżeli nie będzie odpowiednio zareklamowany. Niestety w czasach ogromnej konkurencji wśród reklamodawców, dosyć trudno jest zdobyć zainteresowanie potencjalnych klientów.
Z tego też powodu agencje reklamowe stale poszukują kolejnych pomysłów na przyciągnięcie zainteresowania.

Internet - image

Autor: Sara Fratti
Źródło: http://www.flickr.com

Funkcjonuje wiele postaci reklamy, które różnią się m.in. sposobem działania i siłą przekazu. Najefektywniejsze są naturalnie promocje filmowe, ponieważ są w stanie zawierać tak obraz, jak i np. muzykę. Często to akurat ten ostatni element w pierwszej kolejności zwraca uwagę na konkretną reklamę, a obraz pozwala na jej utrzymanie. Co interesujące, nie powinna to być żadna agresywna muzyka, często o wiele lepsza jest spokojna melodia i chociażby występujące w reklamie dzieci. Bardzo efektywne są też tzw. jingle, zatem zwięzłe oraz niezwykle szybko zapadające w pamięć melodie, które emitowane są w chwili prezentacji sloganu reklamodawcy.
Jednak aktualnie znacznie bardziej skuteczna jest nietypowa reklama w formie np. planszy z dużym pytajnikiem oraz informacją, że dana oferta będzie wprowadzona na rynek w niedługim okresie czasu, np. za kilka dni. Promocja musi wzbudzać zaciekawienie, intrygować, choć nie musi jeszcze posiadać „call to action”, czyli wezwania do akcji. Naturalnie uprzednio należy zrobić badania rynkowe i zdefiniować grupę docelową dla swojego towaru.

W nietypowej reklamie można by użyć różne animacje czy odzywające się zwierzaki.

Jeśli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i sprawdź szczegóły w linku (https://zjednoczonybs.pl/) – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Tego typu reklamy mogłyby również posiadać części humorystyczne tak, żeby w łatwiejszy sposób móc zdobyć przychylność ewentualnych klientów.