Jak urządzić pokój swego malucha? Zobacz, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki!

przez | 2 lutego 2022
Jeśli jesteś akurat na etapie wykańczania pokoju dla swego malucha, wtedy bez wątpliwości przydadzą Ci się wszelkiego rodzaju inspiracje. Pamiętaj, iż pokój musi być zarówno praktyczny, jak i dopasowany do wieku Twego dziecka oraz jego zainteresowań – jednym słowem czeka cię naprawdę poważne zadanie!

Podział na strefy
Jeżeli wielkość pokoju na to pozwoli, wówczas powinieneś zadbać o to, aby wydzielić w nim kilka różnych stref – najczęściej wydziela się strefę naukową, do SPAnia oraz strefę do zabawy. Jeżeli zastosujesz tego rodzaju podział i rozdzielisz wyraźnie poszczególne strefy, wówczas z pewnością będzie o wiele prościej chociażby utrzymać porządek w pokoju dziecięcym.
Sofa kolonialna

Źródło: http://royaldecor.pl/
Strefa do spania
Wykańczając strefę do spania, musisz wziąć pod uwagę zachcianki swego dziecka – na przykład na pewno musisz pozwolić mu wybrać twardość materaca do łóżka. Dodatkowo powinniście razem wybrać tekstylia – pościel dziecięca z bohaterem ukochanej bajki Twego dziecka z pewnością będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, zatem zawsze warto w nią zainwestować – wszystko o pościelach dziecięcych. Jeśli dziecko ma jakieś ulubione postaci lub motywy, wówczas możecie rozważyć zawieszenie na ścianie plakatów lub grafik z ich wizerunkami.
Meble do pokoju dla dziecka
Wybierając meble do pokoju dziecięcego, musisz zwrócić największą uwagę na to, żeby były dostosowane do wieku Twego dziecka oraz bezpieczne dla niego.

Dlatego na przykład w wypadku najmniejszych dzieci warto zdecydować się na meble zrobione z plastiku, które praktycznie gwarantują całkowite bezpieczeństwo.

Sprawdź ten artykuł, to także stanowi świetny artykuł (http://www.permanent24.pl/pl/c/Znieczulenia-i-kosmetyki/52) opisywanego tematu. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Jeśli masz nieco starsze dziecko, wówczas możesz już zrezygnować z kupna mebli plastikowych, ale zawsze musisz pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu rogów mebli!