Stolnica silikonowa – świetna alternatywa dla tradycyjnej stolnicy

przez | 20 grudnia 2021
Nowoczesna mata z silikonu jest zdecydowanie wygodniejsza od stolnicy z drewna. Rewelacyjnie sprawdza się do zagniatania oraz wałkowania ciasta, a poza tym można jej także używać do pieczenia w piekarniku.

image - buty

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Silikonowe stolnice upraszczają na przykład przygotowanie ciasteczek, pierogów, makaronu i pizzy. Są bardzo praktyczne i stanowią idealne stanowisko pracy. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą dłużej męczyć się przy używaniu ciężkiej stolnicy z drewna, mają dosyć przyklejania i skrobania ciasta. Silikonowe stolnice dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach. Producenci oferują również maty silikonowe z interesującymi wzorami. Użytkownicy silikonowych stolnic doceniają je za liczne walory – nie zajmują dużo miejsca, są wyjątkowo lekkie, zapobiegają przywieraniu, ułatwiają wałkowanie oraz umożliwiają pieczenie w piekarniku. Silikonowe maty są łatwe w myciu, ciasto nie przywiera tak jak w przypadku stolnic wykonanych z drewna. Stolnica silikonowa tutaj o silikonowej stolnicy nierzadko umożliwia również mycie w zmywarce. Silikonowa mata rozłożona pod deską do krojenia sprawi, iż deska nie będzie się ślizgała po blacie. Często to silikonowej stolnicy dołączany jest plastikowy nożyk do ciasta. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie przygotowywanie ciasta, warto dokupić silikonowy wałek.

Aby przeglądnąć następny ciekawy ważny wpis (https://www.maxy.pl/) na ten temat, wejdź w ten link — tam wyszukasz więcej wiadomości.

/J]

Kupując silikonową stolnicę należy sprawdzić jaka jest max. temperatura pieczenia, czy można ją myć w zmywarce, czy nie zatrzymuje zapachu potraw (często jest to napisana na opakowaniu) i czy nie jest zbyt cienka (zbyt cienka może się rolować i zawijać). Silikonowa stolnica znacznie upraszcza pracę w kuchni a można ją kupić już za około 30zł – !