W jaki sposób zaaranżować okno?

przez | 3 listopada 2021
Upiększenie okien to sfera, która od pewnego czasu przeżywa swój renesans. Podziwiane do dziś dnia w kinematografiach kostiumowych oryginalnie przybrane okna, po PRL-owskiej powszedniości wkraczają nie tylko do naszych salonów, lecz też do alków, pokoi dzieciaków bądź kuchni a także łazienek, jakie przestają już być „ślepe”.
Otwór okienny jest głównym źródłem blasku, istotne zatem, by ozdabiające je tkaniny również korygowały naturalne oświetlenie pomieszczenia.

I tak, otwór okienny wychodzący na południe sprawi, iż przy dobrej pogodzie pomieszczenie będzie narażone na zbytnie nasłonecznienie – w takim przypadku korzystne okażą się rolety z tkanin całkowicie przysłaniających. Jeżeli jednakże upiększamy okno skierowane ku północy – a przez to pomieszczenie, w którym daje się we znaki niedostatek naturalnego światła – warto skorzystać z materiałów transparentnych, które nie ograniczą do tego ilości słonecznych promieni naturalnie oświetlających nasze mieszkanko.

Dzisiaj niełatwo o porządne i wiarygodne omówienie w kontekście prezentowanej problematyki, jednak jeżeli chcesz takie zobaczyć, to po prostu kliknij ten link.

Nie lękajmy się stosować materiałów zaciemniających w bawialniach urządzonych w jasnych barwach. Aby otrzymać zadowalający rezultat nie musimy montować rolet w ciemnych odcieniach. W wypadku tkanin zaciemniających kolor nie ma znaczenia – równie dobrze sprawdzą się modele atra www.alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzienny-i-sypialnia/dzienny-sypialnia-firanki-metrazowe/dzienny-sypialnia-firanki-metrazowe-hafty-i-aplikacje.html1403/5315e792f3fc3___093stetoskop.jpg|L|W=180|ALT=grafika|TITLE=sprzęt]

Dobór bogatych karniszy a także dekoracyjnych firan do minimalistycznego wnętrza może się okazać niezwykle ryzykowny. W aranżacjach podtrzymanych w duchu współczesnym najodpowiedniej sprawdzą się rolety, jakie stawiają głównie na ergonomiczność. Jeśli zależy nam na dekoracyjnym efekcie, wybierzmy te okraszone zwracającym uwagę wzorem a także fakturą.

Gdy jednakże jesteśmy przywiązani do tradycyjnych firan – postawmy na rolety stworzone z cienkich, subtelnych, przejrzystych materiałów, przykładowo organzy. Obecnie sklepy oferują też zasłony młodzieżowe w przeróżnych wzorach a także kolorach.