W jaki sposób zaaranżować sklep spożywczy – praktyczne porady

przez | 21 marca 2023
O wyposażeniu marketu musimy począć myśleć już w czasie projektowania budowy. Etap akceptacji projektu budynku pod sklep winien być oparty na wizji rozlokowania poszczególnych stoisk, rzetelnie opracowanym sposobie przemieszczania się przyszłych konsumentów tak, by mogli czuć się swobodnie, natomiast rozkład towarów był przystępny jak też przyjazny podczas dokonywania zakupów. Częstokroć projektanci budowli nie mają dostatecznej wiedzy lub doświadczenia odnośnie umiejscowienia poszczególnych urządzeń na sklepie, stąd spotykamy się niekiedy ze skomplikowanymi sytuacjami, które byłyby możliwe do uniknięcia.

regały sklepowe

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze z nich to: za małe otwory drzwiowe nie pozwalają wnieść wysokich albo obszernych sprzętów, w ten sposób ograniczają wybór bądź powodują ponadprogramowe koszta powiązane z rozebraniem sprzętu i jego ponownym montażem na sklepie.

Wybór oprzyrządowania. W punkcie tym skoncentruję się na najważniejszych elementach wyposażenia marketu spożywczego, będą to meble chłodnicze jak też regały suche (sprawdź na więcej tutaj). W przypadku regałów suchych sprawa wydaje się być niewiele zawiła. Gdy już państwo zadecydują o wysokościach, liczbie półek, oczekiwaniach co do solidności półki, najważniejszą kwestią w tym wypadku będzie cena zakupu, względy wizualne itp. Zakupując używane należy być pewnym źródła i jakości regeneracji, inaczej poczynione oszczędności szybko mogą się zamienić w ponadprogramowe koszty. W wypadku funkcjonowania marketu z artykułami spożywczymi meble chłodnicze są najogromniejszym obszarem kosztów.

Chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Czy fabrykant ma znaczenie? Naturalnie że tak. Możliwości wykorzystywania nowoczesnej techniki wykonania, decyduje o jakości urządzeń, więc ich żywotności jak też niezawodności działania. To natomiast przesądza o wydatkach albo oszczędnościach w czasie ich eksploatacji. Różnice w obszernej palecie przyrządów decydują później o funkcjonalności a także kosztach ich pracy. Ogólnie meble chłodnicze dzielimy na modele zasilane własnymi agregatami wkomponowanymi w strukturę urządzenia, względnie drugi typ to maszyny(zobacz kluber isoflex) zasilane agregatami zewnętrznymi umieszczanymi najczęściej na zewnątrz sklepu.

Dalsze rozróżnienie przyrządów tyczy się ich funkcjonalności. Drzwi chłodnicze mogą posiadać uchylną szybę przednią, z komorą przechowalniczą pod dnem, ewentualnie bez.