Jedzeniowe eskapady

przez | 4 kwietnia 2022
Jesień zbliża się, co poznać nie jedynie po tym że bluszcz w moim ogródku przybrał przepiękny, kolor czerwieni. Innym czytelnym znakiem wskazującym na to, iż zmieniła się pora roku jest to, że mój kotowaty znacznie podwyższył swoje zapotrzebowanie na karmę ukochaną, a sierść mu zgęstniała. No i najważniejszy argument na to iż pani Jesień zagościła na dobre to fakt, że ja – posiadacz kota – także mam zwiększoną chrapkę na wyborne jedzenie.

Oczywiście istnieje możliwość spałaszowania wyśmienitego dania w

jedzenie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

domku, jednak od czasu do czasu siadam do komputera, wpisuję w Google: pizzeria, po czym zależnie od nastroju wybieram się w podróż kulinarną. Bywa że mam chętkę na ekskluzywne jedzonko, zwykle wówczas kiedy wracam z teatru, aby w sposób elegancki sfinalizować kulturalny wieczór.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby zdobyć podobne dane na podnoszony wątek, spójrz na informacje (http://www.sweet-home.pl/961,Cukiernia-Serock.html), one na pewno też przyciągną Twój wzrok.

Restauracje oferują swoim klientom nie samo tylko apetyczne potrawy, ale też możność przebierania w lokalach o rozmaitym wystroju, a co za tym idzie i klimacie. Wracając z teatru można na przykład wybrać szykowny lokal, jaki zapewne będzie przedłużeniem nastroju wydarzenia w jakim przed chwilą uczestniczyliśmy.

Naturalnie drugiego razu, powracając z pracy możemy wstąpić na pizzę. Moim ulubionym daniem (z tych bardziej wykwintnych) jakie serwują restauracje jest wręcz rozpływająca się w ustach kaczka z brzoskwiniami (bądź też w pomarańczach). Symfonia smaku! Nie jest łatwo przyrządzić dobrą kaczkę. Jedynie pozornie wydaje się to proste. Jednakże bardzo łatwo można sprawić, że potrawa będzie smakowała niczym źle przechowywane drewno.

jedzenie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Mym preferowanym połączeniem kaczuszki z koniecznymi uzupełnieniami to opiekane w piekarniku ziemniaczki oraz brzoskwinie w miodowym sosie. Ziemniaczki zapiekane – bo w kuchni domowej jakoś mi nie udają, natomiast brzoskwinia z odrobiną słodyczy przełamuje zdecydowanie wytrawny smaczek tego jakże szlachetnego ptaka. Pożądam też czasem skosztować trochę mniej wymagających dań. Bywa, że niedzielny spacerek kończy się ucztą pod wezwaniem burgery, tym bardziej że dzieci bardzo lubią tego rodzaju jedzonko, a ponieważ jadają hamburgery sporadycznie, jest to dla nich prawdziwe święto.