Zanim skrytykujesz lokal, sprawdź między innymi dla kogo działa

przez | 5 marca 2022
Wybierając się na obiad lub na wieczorne spotkanie w pubie nastawiamy się na wyjątkową atmosferę, która sprawi, że czas spędzony w pomieszczeniu będzie przyjemnością. Jakie niedoskonałości lokalów kończą się negatywnym wydźwiękiem, nieprzyjemnością i wyjściem z lokalu i zapamiętaniem sobie jego niedoskonałości?

Autor: MENU

Wchodząc do lokalu lepiej przewidzieć, jaka jest jego specyfika i jaki panuje w nim klimat. W gwarnym, piętrowym lokalu, gdzie mamy więcej niż jeden open-bar, a dodatkowo parę stołów bilardowych, telebimów trudno czekać na ciszę.

Ten tekst jest niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz też pozostałe polecane (https://pizzahut.pl/restaurants/558-pizza-hut-katowice-silesia) treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię kompletnie.

Nie będzie tu klimatu sprzyjającego wyjściu, zaciszne miejsce, obstawione wiekowymi mebelkami, świecami i poezją śpiewaną zapewne nie będzie się nadawać dla entuzjastów piłki nożnej i klasowych wypadów w kilkanaście osób na imprezę. Dlatego nie krytykujmy, jeżeli nie trafimy z doborem aury restauracjiPoza argumentami czysto „klimatycznymi”, znaczącą rolę ma wyposażenie lokalu – nie tylko związanego z konsumowaniem. Przyprawniki na stołach, czy pełne karty dań podawane od kelnerki lub do wzięcia na wejściu to oczywistość, występują jednak niechlubne przypadki, gdzie takiego „komfortu” zwyczajnie nie ma. Kolejna sprawa to możliwość wyboru z karty menu a także dostępność potraw i napojów. Nie raz mogliśmy się natknąć na bogatą ofertę dań, po czym przy składaniu zamówienia słyszeliśmy, że tego i tego w tym momencie nie ma, więc obsługa sugeruje co innego. W takiej chwili stajemy przed decyzją. Jeśli wchodzimy z myślą o ulubionym daniu i go nie serwują, zapewne zdecydujemy się na wyjście. Jeśli mamy w razie czego zastępcze rozwiązanie na poczekaniu i naszym towarzyszącym nie przeszkadzają braki w menu, klienci zostaną i w lokalu.Sprawdź też metalowe przyprawniki decorest.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Bez echa nie odbija się także kwestia toalet. W przeciwieństwie do zapleczy kuchennych, podlegają one ocenie i dostępowi gości. Nie z przypadku słyszymy że toalety wyznaczają standardy lokalu. Zaniedbane, bez papieru toaletowego z niesprawną spłuczką czy umywalką dodatkowo wzbudzą w nas poczucie niezadowolenia, jeśli nawalają kelnerzy i techniczna obsługa, w takiej sytuacji zapewne nie przyjdziemy do lokalu przez długi czas, jeśli skumulują się na dobre wszystkie niedoskonałości lokalu w jeden wieczór.