Japońskie piękno, kunszt, duchowość i praca, a wszystko to w bezcennym ostrzu noża

przez | 10 lipca 2021
Japonia od wieków zachowuje oddanie do rzemiosła, ludzi i pracy. Z tego powodu ostrza tj. miecze lub noże zajmują w kulturze istotne miejsce.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Utrzymanie w idealnym stanie coraz mocniej technologicznie rozwiniętych oraz ostrzejszych noży wymaga profesjonalnego sprzętu wspomagającego. Dobrze znane na rynku ostrzałki ceramiczne są zastępowane bardziej zaawansowanymi kamieniami, dobrym przykładem są ostrzałki zwilling, w których skład poza ceramicznymi kamieniami wchodzi także ultra twarde szkliwo. Niewątpliwą zaletą takiej ostrzałki jest to, że nie zetrze się ona i może służyć przez lata w przeciwieństwie do jej ceramicznej namiastki. Najwyższej klasy noże muszą być regularnie ostrzone oraz przechowywane w odpowiedni sposób, zdecydowanie nie w szufladzie z pozostałymi ostrzami, ani nie w zwykłym drewnianym bloku szczelinowym, gdyż ostrze się szybciej stępi. Ostrzałki zwilling mają wieczną gwarancję, ale i adekwatną w stosunku do jakości cenę. Nadają się one doskonale do wyjątkowo ostrych japońskich noży zwilling miyabi. Te noże to esencja ładu, klasyki i wdzięku, są wysoko cenione w kulturze Japonii, są ucieleśnieniem piękna i ostrości. Wszystkie noże z tej serii charakteryzują się ergonomicznymi rękojeściami, doskonałym balansem, ostrzem wykonanym z najwyższej jakości surowców – ostrzałki zwilling.

Ten odnośnik do serwisu świeżo palona kawa kieruje do niesamowicie atrakcyjnej strony, która ma równie intrygujące informacje na opisywany wątek.

Zwilling miyabi to noże wręcz ekstremalnie ostre, najtańszy japoński nóż oscyluje w przedziale 350-400 złotych, a najdroższe noże to wartość nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przy produkcji takiego noża ma znaczenie dobór stali, ilość węgla, który jest elementem składowym i cały proces, czyli hartowanie, szlifowanie, ostrzenie itd. Japońskie noże najlepiej przechowywać na magnetycznych listwach, pulpitach lub w oryginalnych opakowaniach. Do bardzo modnych należą również japońskie noże kichiji są one nazywane japońskimi dziełami sztuki kowalskiej oraz wykonywane są w regionalnej kuźni w Sakai, jeden nóż tworzony jest nawet kilka tygodni. Są produkowane z perfekcyjnej stali Yasuki Shirogami, unikatowej stali Yasuki Aogami Blue oraz damasceńskiej stali węglowej. Noże kichiji są przykładem niezwykłej maestrii i perfekcji graniczącej z genialnością.

Ten artykuł wydał Ci się interesujący? Masz ochotę na kolejne posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj pizza kielce w podany link.

Rączka ostrza wykonana jest z drewna magnolii, a klasa ostrości jest idealna – wejdź.

Po zetknięciu się z japońskimi nożami następuje kilka etapów, tj. niewypowiedziany zachwyt oraz zauroczenie, by kolejno przejść do większego zrozumienia, lecz i zdystansowania się, a skończyć na ukształtowanej pasji, realnej miłości i bardzo pełnym zaangażowaniu, co i tak nie pozwoli na pełne poznanie istoty japońskich noży, które według panującej opinii same dobierają sobie właścicieli. Jest w nich poza urodą i ostrością coś mistycznego.