Świeże jedzenie dłużej – jak to osiągnąć

przez | 14 marca 2023
Na pewno mało osób myśli o tym na co dzień, jak mnóstwo pożywienia wyrzucamy w ciągu roku. Są to naprawdę ogromne ilości. Niestety, nie kontrolujemy się podczas zakupów i nader często nabywamy za wiele produktów spożywczych, które później należy wyrzucać, gdyż nie są już przydatne do spożycia.

Kuchnia w stylu włoskim

Autor: Gawin

Zwykle pozostają nam też resztki z obiadu, które niewłaściwie przechowujemy. Jeśli nie posiadamy w mieszkaniu zwierzaka, które zje pozostałe resztki po posiłku, wszystko ląduje do śmieci. Jeśli obliczymy, ile w ten sposób ucieka nam pieniędzy, to z pewnością wyszłaby z tego pokaźna suma. Co w takim wypadku uczynić, aby nie doprowadzać do takich sytuacji?

Po pierwsze, trzeba we właściwy sposób przechowywać produkty w naszej chłodziarce. Jeśli dobrze ochronimy jedzenie, nie popsuje się ono tak szybko. Możemy więc zakupić bardzo popularne woreczki próżniowe (np.

Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj, a z pewnością uzyskasz bardzo dużo ciekawych informacji na ten temat.

takie jak te), które gwarantują świeżość. Czasami też wykorzystuje się w tym celu torebki strunowe (klik).

Po za tym, trzeba robić zakupy mądrze. Najlepiej przed wyjściem do sklepu sporządzić dokładną listę produktów, które są nam niezbędne. Później powinniśmy się tego spisu trzymać i nie wyciągać ręki po zbędne rzeczy. Jeżeli będziemy lepiej planować sobie posiłki każdego dnia, to unikniemy kupowania niepotrzebnego pożywienia.

Niezwykle dobrym rozwiązaniem są większe zakupy, podczas których zaopatrzymy się w takie produkty, które posiadają długi termin ważności i można bez kłopotu przetrzymywać. Wówczas nie będzie trzeba wybierać się do sklepu zawsze, kiedy będziemy potrzebować mąki albo mleka. Każde takie odwiedziny w sklepie to niebezpieczeństwo, że zakupimy coś jeszcze.

Należy również pamiętać, że nie należy iść do sklepu, gdy jesteśmy głodni. Wówczas tracimy kontrolę nad swoimi zakupami i w koszyku lądują rozmaite przekąski i o wiele więcej jedzenia niż jest to nam potrzebne.

Jeśli tylko odpowiednio podejdziemy do tego tematu i zaczniemy kontrolować zawartość naszej lodówki, bardzo szybko zorientujemy się, że zaoszczędziliśmy bardzo dużo pieniędzy. A jeśli już ugotujemy za dużą porcję zupy, lepiej zaprosić na obiad znajomych, niż później wylewać.