Surowe warzywa i owoce nie tylko na sałatkę? – czyli jak przygotować stół na domową imprezę

przez | 15 marca 2023
Przygotowywanie przyjęcia w domu jest niemałym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli zamierzamy zaprosić większą ilość gości. Oczywiście, podstawą w tej sytuacji jest stosownie zaaranżowany stół, który z jednej strony powinien być suto zastawiony, z drugiej należycie ozdobiony.

Wprawiona gospodyni domowa będzie w stanie zrobić świetne przyjęcie stosując przy tym standardowe produkty wykorzystane w niekonwencjonalny sposób. Przykładem może być użycie tego typu produktów jak surowe warzywa (zalety warzyw i owoców na surowo) i owoce. Wbrew pozorom można je wykorzystać na kilka sposobów.
Rzecz jasna z surowych warzyw w szczególności jesteśmy w stanie przyrządzić smakowite surówki i sałatki, które podamy osobno albo jako dodatek do przyrządzonych potraw. Takie surówki, niezależnie jakie wykorzystamy warzywa zawsze wyglądają bardzo apetycznie a przede wszystkim kolorowo. Podczas domowych uroczystości schodzą ze stołu w mig i tak samo szybko można je przygotować.

stragan z warzywami

Autor: webbgun
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak oprócz wykorzystania surowych warzyw i owoców do przygotowania smakowitych sałatek warto także pomyśleć o odpowiedniej dekoracji stołu za ich pomocą. Prawdziwi mistrzowie kuchni są w stanie wyczarować z warzyw niesamowite cuda.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy materiał, to nie zwlekaj oraz sprawdź szczegóły na stronie. Z pewnością uznasz, że w tamtym miejscu również są to niezwykle ciekawe informacje.

Z marchewki, kapusty i ogórka mogą zrobić piękny bukiet, a z arbuza czy buraczka ludzką twarz albo znane zwierze – odnośnik dla zainteresowanych: sklep.rawfoods.pl/pl/c/Swieze-owoce/264. Przeciętna gospodyni domowa raczej nie potrafi zrobić takich artystycznych „rzeźb” z warzyw i owoców, jednak przy odrobinie pomysłowości może pięknie ozdobić stół wykorzystując te proste i zjadane codziennie produkty. Nie trzeba przecież wiele zachodu, aby z połówki pomidora i majonezu wyczarować muchomora, a z marchewki i ogórka tulipana. Jeśli mamy dzieci wykonywanie ozdób z jedzenia będzie na dodatek idealnym pretekstem do wspólnej zabawy i do spędzenia radosnych chwil.

Niezawodnym źródłem wiedzy co do tego, jak zabrać się do robienia dekoracyjnych potraw jest bez wątpienia internet. Odnajdziemy tu wiele „apetycznych” zdjęć i tutoriali, które w nieskomplikowany sposób pokazują jak zrobić królika z marchewki czy różę z wędliny. Tak przyozdobiony stół będzie kusił i zachęcał do ucztowania każdego gościa, który przy nim zasiądzie. Warto o to zadbać, by nasze przyjecie na długo pozostało w pamięci uczestników.