Najbardziej rozchwytywane tendencje w modzie, czyli co widzimy na wybiegach

przez | 2 marca 2023
Praktycznie co sezon parę trendów w modzie zostaje tak popularne, że szaleje za nimi każdy modowy pasjonat. Czasami dzieje się tak , iż dany trend zostanie wśród nas na dłużej, jak na przykład powracające co roku na wiosnę pastele, czy też ornamenty kwiatowe. Jednakże najczęściej jest tak, iż rozchwytywana w danym czasie tendencja, po paru miesiącach zostaje całkowicie zapomniana, zastępowana przez inną, nowszą. Ciekawe jak potoczą się losy te, które uwielbiamy dziś?

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Zagadnieniem przemysłu modowego, który obecnie najszybciej się rozwija jest bezsprzecznie obuwie. Co niezwykle interesujące w teraźniejszych czasach stawiamy na absolutną wygodę lub pełen szyk, nie uznając półśrodków. Królują więc białe tenisówki damskie razem z kruczoczarnymi sandałkami na wysokiej szpilce. To jednak nie koniec, gdyż niezwykle pożądane stało się kombinowanie całkowicie odmiennych stylów, więc niczym dziwnym jest wybór: białe tenisówki damskie na wesele, czy inne specjalne wyjście. Jeśli mówimy o kolorystyce to najczęstszym wyborem są właśnie śnieżnobiałe (kliknij ten link), pudrowo-różowe albo miętowe trampki. W następnej dziedzinie rządzi natomiast klasyka i subtelna kolorystyka.Można się spodziewać ogromu bieli, beżu i granatu, lecz przede wszystkim odnajdziemy tu wszechwładną czerń. Jednak często zauważalną kombinacją są drogie szpilki i podziurawione spodnie dżinsowe, nadające całej stylizacji odrobinę pazura. Jak wiemy zaprawa ogniotrwała modowy to nie tylko buty, a też sukienki, spódnice, koszulki, dodatki, biżuteria i wiele, wiele innych.

kobieta, moda, buty

Autor: Cristian Dina
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnim zachwytem są wielkie narzutki i palta, dodające nam szyku i elegancji nawet jeśli, szykując się o poranku w panice, założyliśmy byle co. Miętowe trampki do wyjściowej sukni, porwane spodnie ze szpilkami i mnóstwo innych połączeń, które wielu wydają się niezwykle kontrowersyjne, a niektórym na pewno, nieodpowiednie oznaczają, że dzisiaj chodzi nam przede wszystkim o zabawę modą (odkryj więcej). Kreatywność jest bowiem najbardziej uwielbiana, a nie uznawanie żadnych zasad, jak najbardziej normalne. Oczywiście nie wiadomo, iż takie, niekonwencjonalne trendy pozostaną z nami na dłużej, czy po kilku miesiącach odejdą w zapomnienie. Jednakże tendencje do próbowania nowych rzeczy i łamania konwenansów, widoczne są też w paru innych obszarach działalności ludzkiej, więc może prawdą jest, że w przemyśle modowym nie istnieją już zasady i liczy się jedynie kreatywność.