Mata edukacyjna oraz kołyska – od czego zacząć

przez | 2 marca 2023
Łóżeczko czy kołyska?
Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia niemowlęcia stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

kołyska

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być w miarę twardy nawęglanie a jego rozmiar powinien być dobrany do wielkości kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie przedostanie się do materaca. Sprawdź sam: .

Kołyski dla niemowląt mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Chyba największą wadą jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejnym minusem jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Mieści się ona w przedziale od 200 zł, wówczas jest to zwykła drewniana kołyska, do aż 1000 zł. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dziecka. Niemowlęta uwielbiają kołysanie. Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je uspakajają. Poza tym wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają świetny wpływ na rozwój dziecka.

Zabawki edukacyjne dla niemowlęciaMaty edukacyjne to zabawki edukacyjne, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, gdyż znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku. Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki. Ciekawa oferta: więcej tu.

Maty są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Niemowlę musi mieć wystarczająco dużo miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami. Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć. Dzięki takim matom dzieci dobrze się rozwijają.