Zadbaj o właściwe okoliczności dla spożywania kawy! Zakup dobre akcesoria i ciesz się smakiem i zapachem naparu!

przez | 21 lutego 2023
Kawa jest jednym z najulubieńszych napojów Polaków, wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie poranka bez filiżanki czy kubka „małej czarnej”. Kawa zapewnia odpowiednią porcję energii na rozpoczynający się dzień, poprawia koncentrację, gdy w kolejnych godzinach dopada nas znudzenie pracą. Bywa także doskonałym dodatkiem do spotkań towarzyskich i biznesowych. Dobrze jest zatroszczyć się o odpowiednią oprawę, aby cieszyć się świetnym smakiem i aromatem kawy!

Jaką kawę pijasz?

Filtry

Autor: Formaster
Źródło: Formaster

Istnieje mnóstwo gatunków i typów kawy, zatem każdy z nas może sięgnąć po napar, jaki najbardziej uwielbia. Parzona czy rozpuszczalna, a może z ekspresu lub o specjalnym smaku? Kawa (zobacz również kawiarnia stary kleparz) występuje w wielu wariantach, dzięki czemu jej spożywanie przenigdy nie staje się monotonne. Można podać ją z mlekiem albo kostką cukru, dodawać różne syropy i sypać przyprawy, spożywać na gorąco i w formie mrożonej, bez względu na jej typ, należy jednak zatroszczyć się o należytą oprawę podania.

Lubisz kawę z ekspresu? Nie zapominaj o filtrach
Ekspres do kawy można obecnie spotkać w licznych polskich domach, ten rodzaj kawy cieszy się znacznym powodzeniem, gdyż wyróżnia się dobrym smakiem, jak też prostotą i szybkością podania. Ważąc się na sprawunek ekspresu do kawy, należy pamiętać, iż aby kawa okazała się smakowita, trzeba nabyć również właściwe filtry – kliknij i sprawdź. Odpowiednia klasa filtrów posiada kluczowe znaczenie dla smaku i aromatu przygotowywanego naparu, toteż warto zainwestować w naprawdę dobre dodatki, jak na przykład filtry chemex.

W kubku czy filiżance?
Naturalną rzeczą jest, że kawy nie powinno się pijać w pierwszym z brzegu kubku, szczególnie jeżeli podaje się ją gościom lub klientom firmy. Na taką okazję warto zaopatrzyć się w ładne i eleganckie filiżanki, jak chociażby filiżanki loveramics. To doskonały przykład kompozycji pięknego stylu i modnego projektu. Dzięki grubym ściankom filiżanka zachowuje napar w optymalnej temperaturze, a kształt naczynia pozwala wydobyć doskonały smak naparu. Filiżanki dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy ma szansę zdobyć produkt idealny dla siebie – porcelana Loveramic. Tak piękne filiżanki na pewno okażą się także doskonałym podarunkiem dla amatora kawy!