Jakimi sposobami szybko odsprzedać mieszkanie?

przez | 21 lutego 2023
Sprzedaż mieszkania nie zawsze jest prostą rzeczą. Po pierwsze dlatego, iż konkurencja jest niesłychanie wielka oraz na rynku mieści się jeszcze mnóstwo innych mieszkań na sprzedaż. Po drugie, żeby efektywnie przekazać mieszkanie, trzeba zaplanować odpowiednią strategię, a to nie zawsze jest takie proste. Istnieje kilka opcji na sprzedanie mieszkanie, które zdołamy wykorzystać. Najprostszą na pewno jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości.

wnętrze nieruchomości na sprzedaż

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Agencje posiadłości mogą zająć się sprzedażą Twojego mieszkania oraz odnaleźć kupca, dzięki czemu Ty nie będziesz musiał samodzielnie się tym przejmować. Jednak agencje pobierają prowizję od sprzedaży, przez co masa osób niechętnie nabywa takie mieszkania. Wiedzą albowiem, że w cenie mieszkania znajduje się dodatkowo prowizja dla agencji. O wiele bardziej interesującą alternatywą dla niektórych ludzi jest kupienie mieszkania wprost od właściciela, bo kupiec wie, że płaci tylko i wyłącznie za mieszkanie. Wskazane jest więc spróbować przekazać mieszkanie bez pomocy agencji. Żeby to zrobić powinniśmy przede wszystkim napisać należyte ogłoszenie i umieścić je na paru rozmaitych portalach z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań. Im więcej obwieszczeń zamieścimy w Internecie, tym większa ewentualność na efektywną sprzedaż mieszkań. Ogłoszenie winno być konkretne i treściwe. Nikt nie lubi tracić czasu na odwiedzanie mieszkań, jakie tak naprawdę go nie ciekawią. Jeśli nasze obwieszczenie będzie niekonkretne, zgłosi się do nas mnóstwo jednostek, które po poznaniu detalów bądź obejrzeniu mieszkania dojdą do wniosku, iż nie tego oczekują.

projekt mieszkania na sprzedaż

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

W ogłoszeniu zamieśćmy więc takie wiadomości jak cena, gruntowna lokalizacja mieszkania, metraż, liczba pokojów, dodatkowe atuty (balkon, komórka lokatorska itd.), napiszmy również czy sprzedajemy mieszkanie wyposażone czy nie. Powinno się opisać krótko okolice oraz ukazać ją z jak najlepszej strony. Jeśli nasze mieszkanie mieści się obok przystanków tramwajowych bądź autobusowych, koło skweru, parku bądź placu ubezpieczenie placu budowy zabaw, zaś w okolic nie brak sklepów i innych punktów komercyjnych oraz usługowych – napiszmy to. Dodajmy również zdjęcia mieszkania, które niewątpliwie przyciągną więcej zainteresowanych jednostek.