Współczesne konstrukcje regałów czyli garść informacji na temat odpowiedniego powierzchni w magazynie.

przez | 17 lutego 2023
Większość przedsiębiorstw korzysta podczas codziennego funkcjonowania z mniejszego lub większego magazynu. Zwłaszcza firmy produkcyjne i handlowe jakieś magazyny najczęściej mają, ponieważ muszą w nich chować wyroby, surowce albo towary. W miarę rozwoju firmy często okazuje się, że brakuje powierzchni magazynowej, i w takim przypadku będą możliwe dwa wyjścia. Pierwszym z nich będzie wybudowanie nowego, większego magazynu, w jakim wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi sposób to optymalizacja obecnej powierzchni, przy pomocy lepiej wykorzystujących dostępną przestrzeń regałów- . Nieodpowiednie moduły półek i regałów w niejednym magazynie potrafią zmniejszyć dostępną powierzchnię o kilkadziesiąt procent, z tego też powodu można zadbać o właściwe rozplanowanie wszystkiego. Nawet jeśli taka przebudowa wiązała się będzie z większymi inwestycjami, to koniec końców i tak można będzie na tym zyskać, szczególnie jeśli byłaby konieczna przeprowadzka w powodu braku miejsca. Do projektu magazynu warto nająć profesjonalną firmę, mającą odpowiednie doświadczenie w takich pracach.

Największym wyzwaniem dla każdego magazynu jest odpowiednie zaplanowanie regałów. Sporo będzie zależeć od tego, jakie produkty i materiały będą przechowywane w magazynie – zupełnie innego ustawienia wymagać będą regały z szufladkami na drobne części, a innego regały magazynowe Linde – (używane wózki widłowe) wykorzystywane do trzymania długich przedmiotów takich jak rury albo pręty. W wielu magazynach zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich zastosowaniu w wysokich magazynach możliwe będzie użycie całej przestrzeni, praktycznie do samego dachu.

Poza tym są one bardzo bezpieczne i wygodne dla pracowników, więc korzyści z ich użycia na pewno są duże. Podczas planowania układu magazynu koniecznie trzeba też pomyśleć o tym, aby we wszystkie miejsca był łatwy dostęp. Warto uwzględnić przy tym możliwości rozwoju, czyli przykładowo kupno najnowocześniejszych wózków, które także powinny się pomieścić się na magazynie.