Użycie folii samoprzylepnej w środkach transportu i reklamie

przez | 17 lutego 2023

Folie samochodowe

Źródło: sklep.lambda.pl

Popularność taśmy samoprzylepnej bezustannie zwiększa się już od ponad dekady.

Wraz z rozkwitem techniki oraz zmian zachodzących na rynku jest ona coraz szerzej używana. Folie samoprzylepne w formie naklejek znane są nam już od najmłodszych lat. Jednakże ich funkcja jest kluczowa w licznych obszarach biznesowych.
 
Oprócz naklejek najbardziej znanymi oraz dostępnymi foliami, osobny rynek stanowią profesjonalne folie samoprzylepne.
Produkowane są do konkretnych zastosowań gospodarczych i reklamowych. Folie używa się na przykład do uszczelniania izolacji, łączenia elementów, jako uszczelki oraz profesjonalnej ochrony materiałów. Można kupić zarówno jedno oraz dwustronnie klejące.
 
Ponad wszystko rozpowszechnionym użyciem folii samoprzylepnych jest wykonanie medium treści reklamowych. Reklama tego typu może być w postaci drukowanej folii lub odpowiednio wyciętego wzoru. W przypadku grafiki drukowanej do wyboru są różnorodne technologie oraz folie, w zależności od przeznaczenia. Jeśli chcemy reklamy na płaskiej płaszczyźnie zdecydujemy się na standardowy druk na folii matowej lub połyskującej. Taką reklamę można osłonić przed działaniem słońca i przedłużyć jej trwałość. Dla krzywych płaszczyzn używa się folię wylewaną. Zwykle jest wykorzystywana do reklamy umiejscowionej na samochodach (produkowane są nawet specjalne folie samochodowe). Kolejną powszechnie znaną techniką jest One Way Vision. Folia z swoistymi otworkami, półprzepuszczalna z jednej strony, z drugiej widać grafikę. Dodatkowa możliwość użycia folii samoprzylepnej z nadrukiem to folie przeznaczone do podświetleń najlepiej sprawdzające się na różnego typu lampach.
 
Gdy projektujemy reklamę o wycinanym kształcie najlepsze dla nas będą folie ploterowe. Tutaj także musimy określić wykorzystanie folii oraz jej trwałość. W inny sposób wykonane są reklamy niedługie na przykład na wystawy (słupki ze sznurem) sklepowe a inaczej aplikacje na pojazdy. Metody nakładania na siebie kilku powłok folii pozwala na uzyskanie lepszych grafik. Dystrybucja folii i papierów samoprzylepnych jest bardzo opłacalnym biznesem ze względu na zwiększające się zainteresowanie i zapotrzebowanie takimi materiałami.