Odkurzacze centralne jako rozwiązanie komfortowe – czytaj na ten temat więcej

przez | 22 lutego 2023
Odkurzacze centralne to rozstrzygnięcie komfortowe i bezpieczne. Jednostka centralna komponuje się z silnika, oraz separatora zanieczyszczeń i pojemnika na kurz. Różnią się one między sobą sposobami konstrukcyjnymi, parametrami technicznymi, sposobem filtracji powietrza, głośnością, wymiarem, ceną i czasem gwarancji. Poniektóre z owych parametrów w istotny sposób wpływają na postać i wydajność sprzątania. Centralny odkurzacz nie tylko czyni sprzątanie o wiele łatwiejszym i szybszym, lecz również pozwala usunąć szkodliwe dla alergików roztocza i kurz.

Podstawową kwestią przy kupowaniu jednostki jest dobór pomiędzy jednostką kompaktową i modułową. Pierwsza z nich jest mniejsza, w jednej obudowie mieści napęd, filtr i zbiornik na zanieczyszczenia. Urządzenie typu split tworzy się z dwóch odrębnych elementów połączonych rurą, a motor (olej do motocykla) jest odizolowany od reszty.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Skuteczne, efektywne odkurzanie umożliwi jednostka centralna o dobrze dobranych parametrach technicznych.
Centralny odkurzacz (specyfikacja centralnego odkurzacza) działa ze znacznie większą siłą, niż odkurzacz tradycyjny, jednak siłę wciągania jednostki dopasowuje się do wymiarów rurociągu.

Poniektóre odkurzacze centralne na korpusie posiadają wkomponowane gniazdo ssące. To niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające na porządkowanie garażu, samochodu, bądź tarasu. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wyświetlacz, na którym można odczytać czas pracy jednostki, jego wydajność, meldunki o usterkach, a przede wszystkim poziom zapełnienia zasobnika na zanieczyszczenia. Najłatwiejsze w obsługiwaniu są jednostki z filtracją cykloniczną i filtrem – ile zapłacę za centralny odkurzacz?. Cieszą się one dużym uznaniem, szczególnie te z filtrem w postaci samoczyszczącego się worka odwróconego. Odfiltrowane powietrze nagromadzane z pomieszczenia jest wyrzucane na zewnątrz budynku.

Wydajne urządzenia nie są nazbyt ciche, ale jednostkę centralną jest możliwość umiejscowić w pomieszczeniu gospodarczym, czy też w garażu, a więc pracy jej napędu w domu faktycznie nie słychać. Dla zminimalizowania szumu, na przewodzie wylotowym jest możliwość też zainstalować tłumik

Polecane produkty: .