Jak otworzyć drzwi do własnego mieszkania?

przez | 20 lutego 2023
W niektóre dni człowieka męczy okropny pech. Ciągle giną istotne przedmioty, bez których nie można się obyć, takie jak klucze do pojazdu lub mieszkania. Jeżeli w takiej sytuacji nie schowałeś gdzieś zapasowej pary, należy opłacić ślusarza, który potrafi otworzyć każdy zamek.

Jeśli chodzi o takie usługi jak ma sporo przedsiębiorstw trudniących się tym fachem.

Aby odszukać kompetentnego ślusarza, którzy funkcjonuje przez całą dobę, do Google wstaw sformułowanie. Oczywiście o ile nie zamieszkujesz w stolicy, możesz wpisać tam inne miasto. Miej na uwadze, żeby wezwać ślusarza, który jest niedaleko. Nie zapominaj, że prawdopodobnie po otworzeniu drzwi niezbędna okaże się ich wymiana.

Jak uchronić się przed takimi kłopotami w przyszłości:

– zrób sobie kilka kopii ważniejszych zestawów kluczy. Jeżeli masz kogoś na kimś możesz polegać, np. przyjaciela, daj komplet na przechowanie. W innym razie możesz ukryć klucze w jakimś schowku, chociażby w depozycie bankowym.

drzwi wejściowe

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

– skopiowaną parę kluczy możesz ukryć gdzieś w okolicy mieszkania. To rozwiązanie jest naturalnie właściwie jedynie wtedy, jeśli mieszkasz w willi i posiadasz ogródek, w którym możesz skutecznie przechować klucze. Pamiętaj, że kryjówka powinna odznaczać się dwiema właściwościami. Primo, ma być niełatwa do znalezienia przez innych. Secundo, powinna być nietrudna do znalezienia przez Ciebie. To jasne, że rozum czasem może płatać koszmarne figle.

– klucze ciągle chowaj w określonym miejscu, na przykład w torebce. Systematycznie upewniaj się, że ciągle tam są.

– do zestawu kluczy dodaj smycz, dzięki której przymocujesz je do sprzączki spodni lub wnętrza torby.

– jeżeli regularnie znajdujesz się w uczęszczanych miejscach, czujnie pilnuj swojej torebki i kieszeni, ponieważ złodzieje umieją być bardzo zwinni. Zręczny złodziej ukradnie Ci klucze i portfel (Zobacz więcej: małe portfele damskie skórzane) z kieszeni i nawet tego nie zauważysz.