Co każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie – zobacz, czy właściwie dbasz o swój wygląd

przez | 20 lutego 2023
Choć od dawien dawna jasne jest, iż przedstawicielki płci żeńskiej uwielbiają modę i są świetne w wyszukiwaniu promocji zakupowych, sporo osób wie już, że mężczyzna nie musi być w tym słabsza. Również chce odpowiednio się ubrać i wyglądać gustownie. Stąd w dzisiejszych czasach w butikach odzieżowych widok samotnie spacerującego między półkami mężczyzny, nie szokuje.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Ubiór chłopaka można podzielić na dwa rodzaje – szykowny i sportowy. Jeżeli mężczyzna chce zaprezentować się z klasą, w jego szafie musi wisieć garnitur. Należy jednak pamiętać, że bardzo istotne są dodatki – na przykład spinki lub krawat. A także to, co może wydawać się mniej ważne, a w rzeczywistości trzeba zwrócić na taki dodatek sporo uwagi – skarpety męskie (skarpety męskie socktok.pl/). Muszą być odpowiedniej grubości, o ton jaśniejsze aniżeli zestaw garniturowy. Kolorowe skarpetki męskie choć weszły w modę i teraz są chętnie pokazywane (chociaży poprzez za krótkie nogawki), muszą być zakładane pod spodnie jeansowe. Absolutnie nie mogą być także w białym kolorze.

Przy stroju sportowym bywa znacznie prościej. Tutaj – nawet jeżeli bierze się pod uwagę skarpety męskie – jest stanowczo większa swoboda. Mogą być z bambusa albo frotte, zwykłej długości lub stopki (te drugie świetnie wyglądają ze spodenkami). Do codziennego stroju pasują koszulki (zobacz: koszulki z nadrukiem własnym) polo, t-shirty, bluzy, swetry, kolorowe koszule, spodnie jeansowe, spodnie z lnu. I oczywiście dobrym akcentem przy takim ubraniu są wzorzyste skarpetki (często wybierane są nawet te z wizerunkiem bohaterów z bajek).

kolorowe skarpetki

Autor: kkunurashima
Źródło: http://www.flickr.com

Aby mężczyzna wyglądał świetnie, powinien zadbać nie tylko o strój główny, ale i dodatki. Bywa, że zwyczajna rzecz, może zmienić się w bardzo nietuzinkową jedynie poprzez inny kolor, lub nadruk. Ważne także aby mężczyzna w określonym stroju czuł się rewelacyjnie. Rzecz oczywista w swojej szafce powinien mieć rzeczy użytku codziennego i te na bardziej eleganckie okazje. Teraz domów handlowych w Polsce jest mnóstwo (+ gigantyczna liczna e-sklepów) i każdy ma w swojej ofercie coś interesującego dla mężczyzn. Każdy znajdzie coś interesującego. Wystarczy przespacerować się między półkami.