Jakie dofinansowania wolno dostać z programie Mieszkania dla Młodych i kto może je uzyskać?

przez | 29 grudnia 2022
Mieszkania dla Młodych to bardzo lubiany, urzędowy program, jaki dopomaga uzyskać dofinansowanie przy kupieniu pierwszego mieszkania. Kupno pierwszego mieszkania nierzadko jest problematyczny, szczególnie dla młodych osób i małżeństwa. Inwestycja w mieszkanie jest naprawdę szeroka oraz kosztowna, właśnie z tej przyczyny powstał plan Mieszkania dla Młodych, jaki ma wesprzeć w kupieniu mieszkania.

nowe mieszkanie

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

W projekcie mdm można pozyskać rozliczne rodzaje dofinansowań, w zależności od sytuacji rodzinnej czy też wielkości nabywanego lokalu mieszkalnego. Można dostać dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych bądź 65 metrów kwadratowych w razie rodzin lub postaci z trójką dzieci. Wielkość mieszkania nie zdoła jednakże naruszać podanych metrów kwadratowych. Postaci samotne bądź młode małżeństwa, jakie nie mają dzieci, zdołają otrzymać 10 procent dofinansowania wkładu własnego. 15 procent przysługuje figurom, jakie posiadają jedno dziecko, a 20 procent osobom, jakie wychowują dwoje dzieci. (Mieszkania w Warszawie) W razie trójki dzieci dofinansowane wynosi 30 procent.

Pamiętaj, że jesteśmy tam (https://www.fundacjaavalon.pl/). Oczekujemy na Ciebie z następnymi wpisami, które są niezwykle interesujące. Myślimy, że namówimy Cię do kliknięcia w podany link.

Co więcej można również otrzymać 5 procent na wcześniejsze spłacenie kredytu, jeśli w ciągu 5 lat od zakupu mieszkania, urodzi się trzecie albo następne dziecko. Dofinansowanie dotyczy też dzieci przysposobionych. Żeby skorzystać z programu mdm, powinno się realizować kilka istotnych wymagań.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wiek osoby, która stara się o dofinansowanie mdm, nie zdoła przewyższyć 35 roku życia, mało tego nie wolno posiadać innego mieszkania. Powinno się także zaciągnąć kredyt chociaż na 15 lat, zaś jego wielkość musi wynosić minimum 50 procent wartości mieszkania. Ważna jest także cena mieszkania, jaka nie zdoła przekroczyć wskaźników, jakie są określane dla konkretnych lokalizacji. Aby skorzystać z programu mdm, powinniśmy też odnaleźć bank lub banki, jakie biorą udział w tym programie i złożyć stosowny wniosek (wspólnie z wnioskiem o kredyt).