Nauka jazdy – a więc parę zdań o tym, co bardzo dobrze jest wiedzieć jeszcze przed startem

przez | 15 kwietnia 2023
Każdy z nas lubi samochody, lecz nie każdy może nimi jeździć – główną przeszkodą bywa jednak nie to, iż go nie mamy (albowiem jak dobrze wiemy, dla chcącego nic trudnego i możemy na przykład wypożyczyć go od znajomego albo przejść się do firmy pożyczającej auta), jednak to, iż nie posiadamy do tego zadania odpowiednich umiejętności.

witaminy i suplementy

Autor: Celestine Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Innymi słowy – nie mamy prawa jazdy, które to bywa niezbędne by prowadzić pojazd. Jak je zdobyć oraz co w ogóle należy wiedzieć jeszcze zanim skierujemy kroki na nauki?
Aby otrzymać prawo jazdy trzeba wiedzieć jedno – że nie bywa to tylko umiejętność, którą to bywa wstanie nabyć każdy. Bardzo wielu z nas myśli jeszcze zanim wsiądzie do wnętrzaauta, że to proste – widzieliśmy innych tak jak prowadzą, nawet i pytaliśmy ich na temat szczegółów, więc na pewno „damy radę”. Tymczasem ta wiedza zdobyta, no a ta faktyczna, dość silnie się od siebie różni. Jak to bardzo dobrze wiemy, zupełnie w inny sposób jest, kiedy siedzimy za kółkiem, a gdy jesteśmy pasażerem – towarzyszą temu zupełnie inne emocje, przez co wielu „mądrych”, po prostu wysiada emocjonalnie, już w momencie gdy przekręca kluczyk w stacyjce – emocje są ogromne i dość często decydują o tym, czy ktoś ogólnie bywa w stanie się nauczyć prowadzić. Sama tylko nauka jazdy w sposób praktyczny jest niezwykle istotna, trzeba jednakże zapamiętać, iż przed samym wejściem z instruktorem do auta, należy przejść szkolenie (black belt) teoretyczne – bez tego wszystkiego nie zostaniemy w ogóle wpuszczeni do auta.

Inną sprawą bywa choćby to, iż móc podejść do nauki jazdy ma możliwość każdy, o ile tylko ma na to dosyć pieniędzy – co jakiś czas zmieniane są stawki za tę możliwość, dlatego zawsze warto to śLEDzić.