Kilka faktów odnośnie militariów

przez | 6 stycznia 2023
Noszenie broni palnej wymaga zastosowanie odpowiedniej kabury. Jest to rodzaj pokrowca. Z jakimi modelami kabur możemy mieć do czynienia najczęściej? Kabury, czyli po prostu pokrowce do przechowywania broni dostępne będą w opcji do przenoszenia pod pachą. Będą również modele, które mogą być przyczepione do pasa. Pośród udostępnionych obecnie fasonów kabur znajdą się także kabury udowe. Zgodnie ze swą nazwą kabury udowe przenoszone będą na udzie.

militaria

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Kabury bez względu od tego, w jakim miejscu są wykorzystywane muszą być zaprojektowane w ten sposób, aby przechowywana w nich broń mogła być zabezpieczona przed wysunięciem. Te , które nosi się pod pachą posiadają przeważnie więc klapkę zapinaną w górnej części, która uniemożliwia wypadnięcie broni. Modele na udo mają natomiast trzy rodzaje zabezpieczeń.

Częścią kabury udowej będzie schemat pasów, dzięki czemu kabura na udo może być mocowana na udzie w odpowiedniej wysokości. Zabezpieczenia te możesz w każdym momencie zdjąć. Wówczas element ten można przenosić na specjalnych szelkach lub na pasie. Sprzedaż kabur nie tylko na udo oferują sklepy z elementami militarnymi. Niezależnie od fasonu pokrowca większość z nich ma kieszenie , które służą do przechowywania części wyposażenia jak przykładowo wycior.

Sprawdź, czy następny link (http://www.systemy-pasywne.pl/instalacje-sanitarne/) jest tym, czego właśnie poszukujesz. Zapewne niezwykle może pomóc Ci w Twoim projekcie, który teraz przygotowujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

Wszelkie modele posiadają również kieszonki, w których możesz przechowywać dodatkowy magazynek lub zapas amunicji. Gatunkiem pokrowca jest olstra. Z olstrów korzystała głównie kawaleria. Gdy mimo wszystko konie, wraz z nimi kawalerzyści zniknęli z armii, używanie tych elementów było mało przydatne. Rodzaj kabury przeważnie dobierana jest do gatunku stosowanej broni.

Różne pokrowce są bowiem przystosowane do noszenia rewolweru, inne zaś do broni z dużym korpusem. Dawniej kabury wykonywano przede wszystkim ze skóry. Dzisiaj obok skóry stosuje się także różne inne materiały. W chwili obecnej znacznie częściej można dostrzec kabur wykonane z nylonu, czy z kordury.

Sklepy z artykułami militarnymi proponują również kabury wyprodukowane z połączenia dwóch tych materiałów. Kabury skórzane będą bardziej wytrzymałe, należy jednak dać za nie trochę więcej aniżeli za te wykonane z nylonu, czy uszyte z cordury.