Jak efektywnie się reklamować i jaką drukarnię zaangażować?

przez | 24 stycznia 2023
Nie od dziś wiemy, że dźwignią sprzedaży jest promocja. Zwłaszcza efektywna jest reklama zewnętrzna, czyli mocowana np. na fasadach budynków. Jedną z najbardziej opłacalnych jej typów jest wybór banerów reklamowych.

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Banery z reklamami rewelacyjnie nadają się do promowania zarówno wielkich marek, jak i osób prywatnych. Są bardziej solidne niż zwyczajne postery, odporne na nieprzyjazne warunki atmosferyczne, ostry wiatr, silne opady i promienie słoneczne. Minimalna powierzchnia baneru to 1 m2. Ich ceny różnią się w zależności od drukarni, wynosząc od około 30 złotych za m2. Najczęściej im banery reklamowe mają większy rozmiar, tym korzystniejsza jest cena jednej jednostki. Jak możemy złożyć zamówienie? W pierwszej kolejności wybierzmy odpowiednią drukarnie.

Wrocław i Warszawa to aglomeracje miejskie, w których branża drukarska wyjątkowo jest rozbudowana, funkcjonują różne specjalistyczne firmy i agencje kreatywne – zobacz informacje. Wybierając drukarnię dla siebie, zwróćmy uwagę na wykaz cen oraz proponowane usługi. Profesjonalne zakłady za opłatą wspomogą przy planowaniu projektu baneru. Należy podać im wymiary, treść wydruku oraz barwy. Tuż przed drukowaniem

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

uzyskamy przygotowany projekt do akceptacji albo zasygnalizowania swoich komentarzy. Zaakceptowany pomysł wysyłamy drukarni mailowo, a w wiadomości zwrotnej otrzymamy potwierdzenie i orientacyjny okres realizacji. Wydrukowane banery reklamowe odbierzemy osobiście albo drukarnia wysyła produkt przez firmę kurierską

Planując projekt baneru, warto nie zapominać, że mniej oznacza więcej. Lepiej wybrać krótkie, wpadające w ucho hasło. Nie poleca się używania skomplikowanych krojów liter i niekulturalnych żartów.

Jeżeli żywo ekscytuje Cię nakreślana w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://strojemikolaja.pl/) omawiającym pokrewne zagadnienia.

Z drugiej strony, nie powinniśmy bać się ostrych barw i odrobiny kontrowersji. We wszystkim warto jednak zachować umiar i klasę. Wybierając drukarnie, najlepiej korzystać z Internetu. Do wyszukiwarki można wpisać sekwencję „drukarnie Wrocław” lub „drukarnie Warszawa”, ale weźmy pod uwagę, że z licznymi zakładami można pracować na odległość więc nasza obecność w lokum drukarni nie będzie niezbędna.