Psuje w ogrodzie – łatwe metody, żeby się ich pozbyć

przez | 3 grudnia 2022
Pielęgnowanie ogrodu jest współcześnie dla wielu ludzi interesującym zajęciem, dzięki któremu mogą przyjemnie spędzać wolny czas. Nie da się ukryć, że weekendowe popołudnia spędzone pośród pięknych roślin są niezmiernie przyjemne i powodują, że nabieramy przyjemnego nastawienia. Praca nad ogrodem potrzebuje jednak odpowiedniego trudu i przeznaczania czasu przez cały rok, bo dopiero systematyczność i sumienna troska spowodują, że aranżowany ogród będzie ślicznie wyglądał.

kopczyki kreta

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo przewodników i książek interesująco prezentuje różnorodne zagadnienia z tej dziedziny i wskazane jest aby je poznać, jeżeli zależy nam na posiadaniu ładnego ogrodu. Nie sposób jednak ukryć, że walka ze szkodnikami umie wyjątkowo zniechęcić i wyczerpać, bo nieraz w ciągu jednej nocy potrafią one zrównać z ziemią cały skwer. Należy zatem szukać rozmaitych pomysłów, by je wyplenić, bowiem w zależności od rodzaju gryzonia funkcjonalna będzie inna metoda.

Dla ludzi pielęgnujących własny ogródek psuje są nadzwyczaj wielkim problemem i zależy im, by jak najszybciej się ich pozbyć. Równolegle istotne jest, aby wykonywać to bezinwazyjnie, bowiem wpływamy na ekosystem konkretnego terenu. W tym celu dobrze jest zapoznać się z najlepszymi sposobami, jakie pomogą w walce ze psujami. W ogrodzie na ogół stosowana jest folia pe, która ułatwia sadzenie kwiatów – folia pe w niskiej cenie. Należy zatroszczyć się, żeby była ona solidna i wysokiej jakości. Wskutek tego gryzonie nie będą w stanie jej zniszczyć i skutkiem tego wydostać się na zewnątrz. Nie sposób ukryć, że wśród wielu szkodników zwykle występującym jest kret. By tego zapobiec naszą atencję powinna zwrócić siatka na krety (sprawdź), która skutecznie uniemożliwia im grasowanie po naszym ogrodzie.

Masz chęć zobaczyć inny aspekt tej sprawy? Zobacz więcej porad tutaj – one niewątpliwie rzucą nowe światło na prezentowany problem.

Jest to nieduża inwestycja, jaka niewątpliwie wróci się w sytuacji gdy na naszym ogródku nie dostrzeżemy już żadnego kreta.

Kret w ogrodzie

Autor: Serena
Źródło: https://www.flickr.com
Bez skrępowania można powiedzieć, że wkładanie w ogród to jedna z intrygujących decyzji, jeśli zależy nam na porządnej przestrzeni. Powinno się więc poszukać odpowiednich sposobów, ażeby uniknąć szkodników i zapobiec uszkodzeniom, jakie prowokują.