Czemu dobrze myć samochód aktywną pianą? Jakiego rodzaju zalety to zapewnia? O czym nie zapominać?

przez | 24 listopada 2022
Bezdotykowe mycie pojazdu jest obecnie coraz bardziej popularne, to bowiem naprawdę efektywna i wygodna metoda usuwania zabrudzeń bez ryzyka, że uszkodzimy lakier.

Ażeby jednak było to realne, musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, które z pewnością ułatwiają nam tego rodzaju pracę.
klient

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Aktywną pianę powinno się stosować podczas bezdotykowego mycia pojazdu, i to najważniejszych elementów, czyli karoserii, ale też elementów plastikowych czy chromowanych. Co ważne, jest bez wątpienia bezpieczna dla lakieru, szczególnie że aplikuje się ją przy pomocy myjki ciśnieniowej, więc ryzyko uszkodzeń jest ograniczone do minimum. Istotne jest również to, iż składniki jakie są w środku myjącym działają zabezpieczająco na karoserię przed kolejnym zabrudzeniem jak i szkodliwym wpływem promieni UV.
akcesoria

Autor: Sport-shop.pl
Powinniśmy ją regularnie wykorzystywać, bo w takie sytuacji mamy gwarancja, iż utrzymamy karoserię w idealnym stanie. Żeby tak myć pojazd dobrze zaopatrzyć się też w takie urządzenie jaki pianownica, czyli pistolet lub dyszę do piany. To małe urządzenie ze zbiornikiem, które prezentuje się troszkę jak spryskiwacz do kwiatów. Należy podłączyć je do myjki ciśnieniowej, choć można także do kompresora.

Większość pianownic posiada regulowanie kąta padania strumienia wody, a także ilość podawanej chemii, tak więc praca z tego rodzaju urządzeniem jest faktycznie bardzo komfortowa i polecana każdemu. Dobrze pomyśleć o tym sposobie mycia samochodu, gdyż to same plusy, czyste auto oraz bez zarysowań.

Jeżeli istotnie masz zamiar dokładniej poznać to zagadnienie, kliknij ponadto tutaj i zdobądź pomocne informacje! Ono bez wątpienia okaże się dla Ciebie pomocne.

Zwłaszcza też, iż sprzęt do takiego czyszczenia nie kosztuje na pewno specjalnie dużo.