Czy jest sens zamawiać towary bezpośrednio u chińskich dostawców za pośrednictwem serwisów aukcyjnych? Jakie mamy plusy oraz minusy?

przez | 5 października 2022
Nabywanie produktów w Chinach to coraz bardziej popularna forma robienia zakupów za pośrednictwem internetu. Jeszcze niedawno taka forma transakcji byłaby dla niektórych czymś niemożliwym do wyobrażenia, a dziś to niemal już codzienność. Dziś bowiem kupowanie towarów w Azji jest podobne do kupowania na naszych popularnych serwisach aukcyjnych.

kontenery, transport

Źródło: http://sxc.hu/
Takie zamawianie nie zabiera więcej czasu, oprócz tego nie trzeba znać nawet języka lokalnego by móc tego typu transakcji dokonać. Z łatwością mając kartę płatniczą najlepiej do konta walutowego w dolarach by nie ponosić dodatkowych opłat za przewalutowanie, jak również posiadając podstawową znajomością języka angielskiego będziemy mogli spokojnie robić zakupy w Chinach. Jak to wygląda z bliska i jakie są plusy i minusy?

Zazwyczaj jak poszukujemy interesującego nas artykułu do kupienia przeglądamy różnego rodzaju rodzime strony w sieci poszukując najlepszej cenowo oferty. Natomiast może warto zwiększyć zakres takich poszukiwań i sprawdzić towar bezpośrednio u producenta. Wszak większość rzeczy produkowanych jest w Chinach. Można w ten sposób oszczędzić całkiem sporo. Jak interesują nas przesyłki z Chin trzeba sprawdzić dostępność i ceny takich artykułów na jednym z serwisów w sieci – parę takich, jakie są specjalnie zrobione dla klientów międzynarodowych oraz na nich z pewnością najłatwiej się zamawia. Zamawianie różnego rodzaju towarów z Azji jest opłacalne dlatego, iż ceny produktów są z reguły niższe, łatwo możemy też znaleźć tego typu oferty, gdzie przesyłka jest darmowa, co w dodatkowy sposób pozwala oszczędzić.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na omawiany temat, to także rzuć okiem na (http://www.sklep.acana.com.pl/) analogiczne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Wiadomo, że bardziej opłaci się zamówić większą ilość towaru. Nie chodzi od razu o to by zamawiać całe kontenery z Chin (zobacz więcej), lecz niektóre, szczególnie małe artykuły właśnie dostępne są w ilościach prawie hurtowych więc lepiej będzie robić takie zamówienia wspólnie z inną zainteresowaną danym produktem osobą.

kontenery, towary, ładunek

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Prócz niskich cen artykułów i często darmowej przesyłki, ważne jest również to, że w zamówionych paczkach często dodawane są różnego rodzaju gratisy. Jest to miły dodatek, za który nie musimy płacić. Przykładowo gdy zamawiamy telefon często zdarza się, że folię chroniąca ekran dostajemy za darmo. Warto jednak wspomnieć o tym, że zamawianie towarów z tak daleka to również dłuższy czas oczekiwania, czasami nawet dwa miesiące. Dlatego jeśli trzeba nam czegoś na szybko, to taka forma zakupów nie jest dla nas. Natomiast w innym razie nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować.