Pielęgnacja mebli ze skóry – praktyczne rady

przez | 3 września 2022
Jeśli w twoim salonie stoją gustowne meble skórzane, powinieneś wiedzieć, jak o nie zadbać, by przez długie lata prezentowały się jak nowe. Wystarczy parę wskazówek, a szybko nauczysz się odpowiedniej pielęgnacji.

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zacząć od tego, iż meble mają nieprzerwany kontakt z brudem, pyłem, a co najgorsze – nawet z napojami i daniami, które spożywamy na obiad czy kolację np. oglądając TV. Jeśli użyjemy pierwszego lepszego preparatu, możemy tylko bardziej sobie zaszkodzić, niż pomóc. Musimy zakupić należyte specyfiki, które są specjalnie przeznaczone dla skóry.

Najkorzystniej jest natychmiast zetrzeć rozlany sok bądź sos ze spaghetti, jeżeli jednak nie zauważymy wypadku lub zapomnimy o zaschniętych resztkach jedzenia, trzeba właściwie zadziałać. Nie stosujmy pierwszego lepszego rodzaju odplamiaczy, ponieważ nieodwracalnie zniszczymy skórę i będziemy zmuszeni zakryć defekt poduszkami. Gorzej, jeśli plama mieście się pośrodku kanapy – wtedy nic nie zadziała, poza narzutą, która jednak nie zawsze pasuje do aranżacji wnętrza i charakteru samej sofy.

Czy teraz szukasz czegoś interesującego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę cegła izolacyjna ogniotrwała.

Skóra jest nadzwyczaj delikatnym materiałem i najkorzystniej jest wykorzystać wodę bądź wodę z mydłem.

meble skórzane

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie tylko przed plamami powinniśmy chronić świetne meble skórzane. Ważne jest częste jej nawilżanie, m.in. kremem stearynowym, który zapobiegnie pękaniu skóry. Dobrze jest też ustawić kanapę w bezsłonecznym miejscu. Wystawienie mebla na bezpośrednie działanie słońca może przyczynić się do tego, że jego kolor wyblaknie, a normalne nawilżanie przestanie być wydajne. Oprócz tego unikajmy miejsc obok kaloryferów. Korzystniejsze będzie towarzystwo chłodniej ściany. Wcierając w skórę krem pamiętajmy, aby robić to subtelnie za pomocą miękkiej ściereczki (zobacz całość online. Warto również czasem odkurzyć wersalkę odkurzaczem, jeżeli tylko mamy odpowiednią do tego szczotkę. Dodatkowo najlepiej co trzy miesiące, trzeba zastosować specjalny preparat impregnujący, który przedłuża trwałość i dobrze zakonserwuje skórę.

Jeśli będziesz stosować się do powyższych sugestii, twoje meble będą zachwycać gości na każdej imprezie i nie będziesz mieć z nimi kłopotów. Należy o nie zadbać – przecież nie kosztują mało i nie zmieniamy ich co sezon, ale raz na parę lat.