Jak wybierać soczewki, aby najbardziej były dopasowane? Co jest w tej kwestii najistotniejsze, o jakich sprawach pamiętać?

przez | 13 maja 2022
Soczewki kontaktowe są coraz bardziej znane, nie dziwi więc fakt, iż coraz bardziej często nabywają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, żeby normalnie funkcjonować, aktualnie na szczęście są bardziej korzystne sposoby.

W ogóle powodów coraz bardziej znacznej popularności soczewek kontaktowych jest dość dużo. Jednym z nich jest z pewnością dosyć dynamiczny rozwój technologii produkcji, a także stosowanie coraz bardziej nowatorskich materiałów, z których tworzone są soczewki. Innym powodem jest stale poszerzana oferta soczewek kontaktowych, za pomocą których możemy aktualnie praktycznie skorygować właściwie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, poprzez astygmatyzm aż po starczowzroczność. Do każdego z tego rodzaju schorzeń stosuje się specjalistyczne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem soczewek kontaktowych warto odwiedzić fachowca, czyli okulistę albo optometrystę, jaki zrobi badanie i przy pomocy swojej wiedzy wybierze soczewki kontaktowe w najwyższym stopniu przypasowane do naszej wady wzroku. W okresie takiego fachowego badania okulista zdefiniuje typ oraz wielkość wady,wykona pomiar geometrii oka. Ponadto sprawdzi, czy nie występują u nas żadne schorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczyć możliwości noszenia soczewek kontaktowych, przykładowo proclear 1-day 30. Po przeprowadzeniu tego rodzaju badania oraz zebraniu różnych najważniejszych informacji okulista może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe, które będą w najwyższym stopniu pasować do naszych wymagań. Specjalista założy określone soczewki na oczy i zobaczy jak się układają.

Jeśli odnalezienie dodatkowych danych na omawiany wątek jest dla Ciebie niezwykle istotne, to aby je zdobyć prześledź witrynę, na jakiej je niewątpliwie dostrzeżesz.

W różnorodnych sytuacjach niezbędne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o oryginalnych parametrach, które są przypasowane do wymagań danej osoby.

Następnie warto zapoznać się z szczegółowo z zasadami, jakie obowiązują w czasie użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po 2 tygodniach od pierwszej aplikacji lekarz powinien zobaczyć, jak prezentuje się stopień tolerancji oka na soczewkę. Jak wszystko przebiega normalnie, to co kilka miesięcy powinniśmy zgłaszać się na okresowe kontrole.