Czy warto wybierać naklejki na ścianę? Czy nasze mieszkanie zyska dzięki takiej dekoracji?

przez | 17 maja 2022
Naklejki ścienne to doskonały sposób na dekorację każdego miejsca, mogą być naklejane na powierzchnię pomalowaną farbą, lecz również pokrytą tapetą lub wykończoną płytkami ceramicznymi. Te najbardziej popularne wykonane są z samoprzylepnej folii PCW, która jest w stanie trzymać się ściany przez około pięć lat.

Naklejki z daleka raczej przypominają szablon, jednak gdy podejdziemy blisko, to możemy zobaczyć, że są to naklejki samoprzylepne. Najbardziej popularne są te zrobione z samoprzylepnej folii płyty pcw (naszą propozycję- wypatrz promocje), jest ona błyszcząca albo też bez połysku. Mogą być przyklejane na ściany pomalowane farbą, pokryte tapetą albo też wykończone płytkami ceramicznymi. Naklejki takie występują w różnych rozmiarach.

naklejki na ścianę

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Przygotowane do użycia są najczęściej zoptymalizowane, czyli to znaczy, iż prosto można je transportować, wycinać i rzecz jasna montować. Możemy jednakże zamawiać większe oraz mniejsze od nich. Duże naklejki na ścianę (zobacz tutaj) są czasem przygotowywane w kilku mniejszych fragmentach, aby łatwiejsze było ich naklejenie. Wytwórcy folii, z jakiej robi się takie rzeczy informują, że utrzymuje się ona podłożu nawet pięć lat. Mowa tu rzecz jasna o trwałości folii narażonej na wypływy warunków atmosferycznych, tak więc w warunkach domowych utrzymuje się znacznie dłużej. Do podstawowych zalet naklejek zaliczyć z pewnością możemy prostotę i szybkość aplikacji. Oznacza to, iż naklejanie naklejki, w zależności od jej wielkości, może trwać od dziesięciu do trzydziestu minut.

Takie naklejki to również czystość prac oraz łatwa konserwacja, ponieważ naklejki czyścimy wilgotną ściereczką. Jeżeli zakupimy nowy zestaw mebli i okażę się, że naklejki nie będą do niego pasować, to z łatwością i bardzo sprawnie, bo w dziesięć minut, możemy pozbyć się ich ze ściany. Wystarczy na początek przez kilka minut ogrzać je suszarką do włosów, zaś później z wyczuciem odkleić. Podłoże nie powinno się zniszczyć, chociaż zależy to od trwałości tynku oraz farby położonej na ścianie. Co więcej, jest wiele
interesujących wzorów takich naklejek, najbardziej godne polecenia będą naklejki ścienne cytaty. Należy powiedzieć, iż tego typu forma zdobienia pokoju jest bardzo efektowna. Do tego, jest to z pewnością tańszy sposób na zmianę czegoś w naszym lokum, niż kupowanie drogich mebli czy dokupowanie kosztownych dodatków.