Pomagamy nabyć najlepsze akcesorium do odkurzacza

przez | 2 kwietnia 2022
Sprzątanie mieszkania, szczególnie dywanów pełnych włosów oraz pozostałych zanieczyszczeń może być zajęciem uciążliwym.
Z pomocą nadchodzą udogodnienia w postaci turboszczotek lub ich udoskonalonej opcji, jaką jest elektroszczotka.

Jeżeli chodzi o turboszczotkę jest to końcówka wkładana na rurę wykorzystująca siłę ssącą elektroluksu. Działa wyłącznie w wypadku, gdy narzędzie jest uruchomione. Turboszczotka jest zaopatrzona w walec z szczotkami, który przy uruchomionym elektroluksie cały czas się obraca. Dzięki temu niezmiernie dobrze zbiera wszelkiego typu zanieczyszczenia (takie jak włosy, kurz) z dywanów.
Jadące auto

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo podobną końcówką do odkurzacza jest elektroszczotka, wyzyskująca prąd. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ją w każdej chwili uruchomić albo wyłączyć za pomocą specjalnego przycisku. Pozornie są to bardzo podobne szczotki. Różnią się jednak samym sposobem działania. Do obracania walca elektroszczotka użytkuje energię elektryczną, dzięki czemu w każdym momencie można ją wyłączyć bez konieczności wyłączania elektroluksu.strona internetowa projektowanie stref spa i wellness projektowanie stref spa i wellnessNatomiast turboszczotka pracuje dzięki sile ssącej elektroluksu. Jeżeli w domku znajduje się sporo kobierców, a przy tym nie brakuje domowych zwierząt gubiących kłaki (np. psa) należy dokupić turbo czy też elektroszczotkę. Pomoże ona prędzej uporać się z brudem wchodzącym między włókna dywanu. W wielu przypadkach poprawia też sam wygląd kobierca, wygładzając go oraz usuwając nawet drobne zanieczyszczenia.

Jeżeli z kolei w domku są niemal same panele czy płytki turboszczotka potrafi być nie jedynie mniej efektywna aniżeli zwykła końcówka, lecz także bardziej hałaśliwa.