Zadbany gołębnik

przez | 28 marca 2022
Gołębniki trzeba utrzymywać w doskonałej czystości. W owym celu oczyszczanie pomieszczeń (usuwanie kału, piór, kurzu itp.) powinno odbywać się codziennie. Czynność tą powinno się realizować delikatnie, tak by gołębie wysiadujące jaja lub karmiące własne młode nie były niepokojone.

Ściółki w gniazdkach nie zmienia się podczas wysiadywania jaj oraz w okresie, gdy młódki są jeszcze zanadto młode. Po 8 dniach od wyklucia się piskląt możesz zmienić gniazdo na dopiero co zdezynfekowane jak też umoszczone. Po skończeniu czasu wylęgowego, należy segmenty gniazdowe pozamykać a także wymontować czy usunąć z gołębnika. Na okres zimy rozdziela się ptaki podług płci, aby samce jak też samiczki pomieszkiwały w osobnych wnętrzach.

To ważne omówienie (https://www.lontex.pl/sprzedaz-windy-zaladowcze-czesci) tyczy się publikowanej tutaj kwestii, zatem jeżeli jest ona warta Twojej uwagi, to kliknij ten odnośnik.

W owym czasie wybierać należy preparaty dla gołębi ubogie w proteinę – preparaty dla gołębi – najtaniej. Na wiosnę, w przybliżeniu w połowie marca, dobiera się pary do kojarzenia. Pary te wsadza się do przegródek kojarzeniowych. Po kilku dobach, kiedy para gołębi poznała się już i przywykła do siebie, eliminuje się ściankę działową, która je rozdziela, by ptaki mogły przystąpić do kopulacji. Jeżeli samiczka zostanie pokryta poprzez samczyka, możemy wpuścić je do pomieszczenia gniazdowego, gdzie zajmują gniazdo, do jakiego są złożone jaja, a oboje rodzice rozpoczynają ich wysiadywanie. W owym czasie nie należy ptaków denerwować.

koty - marina

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com

Gołębie poniektórych ras, szczególnie krótko dziobych, często nie są w stanie odpowiednio wykarmić własne pisklęta. Po dziesięciu dobach od wyklucia się piskląt, gdy następuje nowy czas łączenia, rodzice opuszczają je i nie dają im pożywienia. W tychże warunkach pisklaczki giną z ziąbu a także głodu. ZaWCzasu zatem należy do odchowania ich przygotować gołębie mamki, a więc gołębie odpowiednio karmiące.
Należy w taki sposób ustalić czas łączenia cukrówek rasowych i gołębi-mamek, by obie pary składały jaja równocześnie bądź z różnicą 3 dni. Konieczne nam będą też środki tj. Clearify – preparaty clearify.