Proszek czy płyn do prania – jakie będą wady i zalety obu tych rozwiązań i które wybrać dla swojej pralki

przez | 18 marca 2022
Odkąd w sklepach ukazała się skuteczna alternatywa dla proszków do prania, trwa nieustająca dyskusja na temat przewagi jednego nad drugim. Przy tym w zależności od kontekstu raz wygrywa nowy płyn, a dla kogoś innego triumfuje tradycyjny proszek. Niewątpliwie obie wersje detergentów mają swoich wiernych zwolenników i zdecydowanych przeciwników.

Spinacze do prania

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Trzecią grupę będą stanowić osoby, które używają oba środki zamiennie, w zależności od potrzeb i cen w sklepach. Skoro płyn albo proszek do prania został obiektem tak gorliwych dyskusji, warto zastanowić się, co będzie powodem różnorodności opinii pośród osób które używają często obu środków. Główną przyczyną, dla jakiej wymyślono płyn piorący była duża składu surowcowego noszonych dzisiaj ubrań. Otóż jeszcze do niedawna prym wiodły ubrania wykonane z całkowicie naturalnych tkanin, a dodatkowo tkanych z przędzy naprawdę dobrej jakości.

Ten artykuł Ci się podoba? Zatem odwiedź serwis www, który posiada podobne informacje na przedstawiany wątek – one również będą wciągające.

Dzisiaj proporcje tkanin z przędz naturalnych do tych z włókien sztucznych mocno się zmieniły. Ubrania szyte z tkanin sztucznych są dużo bardziej delikatne i będą wymagać prania przy użyciu substancji, które nie będą niszczyć tkanin ale równocześnie

Pranie

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com

spierają nawet duże plamy. Płyn do prania (rekomendowany płyn do prania) jest dużo bardziej delikatny dla tkaniny i również znacznie lepiej wypłukuje się z materiału nie zostawiając żadnych zacieków, choć czasami nie ma takiej mocy prania, zwłaszcza mocnych plam, jak niektóre dobre proszki do prania (kup na ).

Poza tym w sklepach da się znaleźć wprost niezliczone rodzaje płynów polecanych do prania materiałów wełnianych i wielu innych, natomiast pośród proszków podział dotyczy jedynie prania ubrań kolorowych oraz białych. Osobną grupę zaczęły też stanowić środki przeznaczone do prania ubrań dla alergików, lecz i tutaj może się wydawać, że płyn do prania będzie lepszym rozwiązaniem, bowiem lepiej będzie się wypłukiwał z włókien, więc jego pozostałości nie powinny podrażniać wrażliwej skóry.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś naprawdę bardzo interesującego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Sporo będzie też zależało od osobistych preferencji, część osób woli pranie w tradycyjnych środkach, a inne jednak stawiają na nowoczesne rozwiązania.