Jakim sposobem zadbać o nasze dostawy, czyli trochę porad, jak dopilnować, aby kontrola jakości towaru wykazała zero procent wad

przez | 5 marca 2022
Dostarczając asortyment z Chin narażeni jesteśmy na wiele problemów. Kłopoty z jakością komponentów, które dyskwalifikują finalnie produkt gotowy, kłopoty z produkcją, z zasobami ludzkimi, no i z późniejszą przesyłką.

Jak dokonać, aby się tego wszystkiego ustrzec?
Gdy transportujemy nasze towary jako importer z Chin musimy postarać się dogadać się z danym kontrahentem od samego początku realizacji zlecenia. Gdy jest to jednak kolejny kontrakt dobrym konceptem jest by wysłać parę sprawdzonych osób – ekspertów od spraw jakości do fabryki, w której tworzone są zamówione produkty lub komponenty. Taka kontrola jakości w Chinach pozwoli już na wstępie ustrzec się problemów związanych z rodzajem wykorzystywanych materiałów – więcej – kontrola jakości w chinach. Poza tym, jako importer z Chin, możemy, by nasze towary były tworzone w odpowiedni sposób. Przecież nie chcemy, by po dostarczeniu okazało się, że dostajemy towar wybrakowany albo gorszej jakości. Nad samą konstrukcją trudno zapanować, bo tak naprawdę nasi wysłannicy musieliby być na miejscu w trakcie trwania całości procesu. Dlatego najlepiej, by kontrola jakości w Chinach nie była jedyną. Niesłychanie ważne, by zaraz przed wysyłką towaru przez przewoźnika, dostawca wysłał do nas tak zwany shipment sample czyli jeden albo dwa wzory wyprodukowanego towaru – dokładnie takiego, który zapakuje do kontenera. Dzięki temu będziemy pewni doręczenia, a jednocześnie w razie jakichkolwiek problemów, będziemy mieli dowód, iż dostawca przesłał błędny produkt. Towar powinno się okleić kilkukrotnie taśmami, a także dodatkowo przeliczyć jeszcze u producenta.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę (http://www.lontex.pl/) – poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Dzięki temu można zapobiec kradzieży już na statkach. Najczęściej jednak takie braki wychodzą dopiero przy przeliczeniu u nas w magazynie. Wtedy jednak także można zgłosić się po odszkodowanie albo od spedytora, albo producenta. Warunkiem jest jednak zgłoszenia kłopotów z dostawą już przy kierowcy. Wydłuża to jednak proces przyjmowania na stan produktów, a zwykle przecież zależy nam głównie na czasie.

Owe sytuacje, głównie w gorącym letnim okresie są bardzo częste w transporcie.

Pamiętajmy jednak, iż producent jest naszym współpracownikiem, a nie oponentem. W większości wypadków jemu także zależy na sytuacji, aby produkt był pełno jakościowy – zobacz importer z chin.