Jak efektywnie pielęgnować swój samochód? Sugestie nie tylko dla mężczyzn

przez | 17 marca 2022
Sklepy z akcesoriami do pojazdów prowadzone są za pośrednictwem ludzi z pasją. Oni wielbią zajmować się furami i troszczyć się o nie, toteż z chęcią uczą o tym pozostałych, pomagają im zajmować się swoimi maszynami. Cały czas kosmetyki samochodowe są modernizowane, aby zapewnić jak największe korzyści dla pojazdu przy jak najmniejszych wydatkach. Co więc wybrać?

Porsche

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com

W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą akcesoriów, którymi są autokosmetyki, wyszukamy wyselekcjonowane artykuły z całego globu – Propozycja na polskim rynku jest niezmiernie duża. Do wnętrza samochodu marki oferują nam środki czyszczące do tapicerki, osobne do foteli, nie niszczące nawierzchni, dbające o to, by się nie zdrapywała. Stałym problemem są także parujące szyby, aczkolwiek na to też odszukamy bezpieczne, nawet ekologiczne środki, nie zatruwające powietrza. Jest to niezwykle ważny aspekt, jako że przy częstym wykorzystywaniu człowiek wrażliwy na chemiczne substancje może nabawić się migreny lub nudności. Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę maszyn, najpopularniejsze kosmetyki samochodowe stosowane to szampony. Gwarantują one pewną nieskazitelność przy skrupulatnym zastosowaniu zgodnie z instrukcją. Niektóre zawierają w sobie substancje, które tworzą powłoczkę na wierzchu i chronią wóz przed minimalnymi otarciami lub przenikaniwnętrz (strona www)do blachy wybranych substancji. Sprawiają także, iż auto lśni, a wszystko przez dodatki nabłyszczające. Aby odblask był doskonały, możemy użyć pasty polerskiej, która pielęgnuje samochód niczym środek nawilżający ludzką suchą skórę. Na nieszczęście niekiedy mamy do czynienia z poważniejszymi umazaniami, jak przykładowo kłopotliwe do usunięcia resztki asfaltu, żywicy czy smoły. Na to używamy płynne środki czystości lub też te w wnętrz (pokaż szczegóły)ayach, tak jak instrukcja każe zostawiamy je na brudzie przez chwilę, w następnej kolejności spłukujemy i radujemy się zanieczyszczonym autem. W wyborze sklepów sprzedających autokosmetyki odnajdziemy jeszcze: środki do polerowania oraz zabezpieczania felg, środki do konserwacji opon a także dodatki, takie jak szmatki z mikrofibry lub gąbki do czyszczenia felg.

Samochód to maszyna, której nie zmienia się raczej często. Decydując się na nabycie wozu powinniśmy być świadomi tego, iż niewłaściwe dbanie o niego doprowadzi do skrócenia jego żywotności a także do tego, iż nie będzie się estetycznie przedstawiało na drodze. Warto pielęgnować je poprawnie, na pewno nam się to opłaci, gdyż auto będzie przez więcej czasu nam akompaniowało. I uwaga: tyczy się to każdego posiadacza samochodu, nie tylko entuzjastów.