Jaki powinien być plac zabaw do ogrodu?

przez | 2 grudnia 2021
Posiadając dom z pięknym ogrodem możemy zdecydować się na na plac zabaw, na którym nasze pociechy będą radośnie spędzać czas. Dzięki niemu rozładują całą energię, podskakując, figlując oraz wspinając się po drabinkach, oszczędzając skrupulatnie posadzone rabaty. Nim jednak rozpoczniemy go aranżować, powinniśmy przemyśleć, jak powinien wyglądać i co ma się w nim zawierać, by dzieci były z niego faktycznie zadowolone.

plac zabaw

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, plac zabaw do ogrodu powinien być bezpieczny. Nie mogą być porozkładane wokół inne przedmioty albo stać ostre narzędzia. Teren może mieścić się w cieniu, tak, by dzieci nie były narażone na ostre słońce. Do tego trzeba zwrócić uwagę, aby plac zabaw widać było z okien domu, np. z kuchni, w której przygotowując posiłek będziemy mogli zwracać uwagę na bawiące się dzieciaki. Dzięki temu natychmiast zareagujemy na każdą sytuację, m.in. na siniak na głowie, jaki może się trafić również nadzwyczaj uważnemu kilkulatkowi.

Ważną kwestią jest same podłoże. Jeżeli nie zaplanowaliśmy żadnych urządzeń przystosowanych do zabaw ruchowych, a jedynie huśtawkę albo piaskownicę, sama trawa będzie wystarczająca. W razie jednak, kiedy chcielibyśmy kupić drabinki lub inne tego typu atrakcje, zdecydowanie bardziej stosowna będzie nawierzchnia amortyzująca upadki. Wtedy nawet wywrócenie się i rozbicie kolana nie będzie aż tak bolało (odsyłam do tej strony).

Kliknij tu, sprawdź ofertę (https://pieczatki.pl/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Wracając do wyposażenia placu zabaw – powinniśmy pamiętać, by każdy z zakupionych elementów znajdował się w stosownej odległości od następnego. Dzieci muszą mieć gdzie swobodnie biegać oraz nie mogą być wystawione na kontuzje z powodu np. wystających części. Dobrze jest także zwrócić uwagę na sam materiał, z którego wykonany jest plac zabaw do ogrodu. Drewno rewelacyjnie komponuje się z ogrodowym krajobrazem, a do tego drewniane elementy można łączyć z różnymi drabinkami czy linami. Jeżeli jednak nasza pociecha nie skończyła jeszcze trzeciego roku życia, lepiej sprawdzą się plastikowe atrakcje. Należy pamiętać o dopasowaniu urządzeń do wieku dziecka, by nie wyrządziło sobie krzywdy.

Wybór placu zabaw będzie łatwym zadaniem, jeżeli zastosujemy się do przedstawionych wskazówek. Plac zabaw do ogrodu idealnie sprawdzi się nie tylko latem, lecz też na wiosnę i na jesień, kiedy pogoda jest równie sprzyjająca do zabaw na dworze (strona główna).