Kiedy warto inwestować w chromowane elementy naszego samochodu?

przez | 3 listopada 2021
Znacznie częściej zastanawiamy się nad wybraniem opcjonalnych elementów wyposażenia naszego pojazdu. Elementy takie jak nakładki na progi albo relingi dachowe są rzecz jasna wyposażeniem opcjonalnym, aczkolwiek czasami są niezwykle pomocne. Z jakich powodów? Powinniśmy pomyśleć nad tym na przykładzie coraz modniejszych w naszym kraju relingów dachowych.

Chromowane belki dachowe
Moda na belki dachowe bez wątpienia przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Duże dachy w vanach niezwykle często urozmaicane były gumowymi dodatkami, jakie pozwalają na przewożenie większych ładunków bezpośrednio na dachach. Za sprawą gumowych zabezpieczeń znacznie zmalało ryzyko porysowania lakieru.
Jak się jednak okazuje, belki dachowe mogą spełniać także mnóstwo innych funkcji, nie tylko użytkowych, lecz również ozdobnych.

Potrzebujesz dodatkowe wątki (https://s-performance.pl/oferta/chip-tuning/) na opracowany tu temat? Nie ma nic prostszego – musisz wejść w poniższy link i pod nim wyszukasz ogrom interesujących postów.

Osoby, które myślą o zakupie samochodu z relingami przyznają, że bardzo często kierują się w ogromnym stopniu zdecydowanie estetyczniejszym wyglądem pojazdu. W sytuacji zakupu pojazdów używanych, gdy to stan techniczny w głównym stopniu ma dla nas podstawowe znacznie, nie zwracamy na nie aż tak wielkiej uwagi.

Nakładki na drzwi dla Twojego auta
Należy zastanowić się jeszcze, czy montowanie nakładek na drzwi opłaca się nam. Jeśli jest to element, na jakim szczególnie nam zależy, to bez wątpienia możemy pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Autor: Citroen

Musimy wówczas liczyć się z pewnym wydatkiem. Oczywiście kwestia cen jest bardzo urozmaicona, czasami jest to tylko 300 zł, w innym przypadku nawet 1000. Zawsze jednak musimy zwracać uwagę na to, aby wybierać rzeczywiście dobre jakościowo relingi, które będą nam służyć przez wiele lat, szczególnie jeśli mamy zamiar transportować na dachu różnorodny ekwipunek, taki jak np.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to przeczytaj śmiało, co znajdziesz w najnowszym wpisie – on też na pewno okaże się godny zainteresowania!

rowery. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zamontowaniu relingów, musimy sprawdzić, czy posiadamy pojazd, który jest fabrycznie przystosowany do założenia relingów. Jeżeli nie, powinniśmy się liczyć ze stosunkowo dużymi kosztami ich założenia. Może okazać, że konieczne okaże się zdjęcie podsufitki i wywiercenie specjalnych otworów w dachu. Rzecz jasna o wiele łatwiej będzie, jeśli nasz pojazd ma fabryczne otwory stworzone do montażu relingów lub bazy bagażnika.
Dodatkowe informacje: znajdziesz tutaj