Kiedy musisz zmieniać opony? Podstawowe zasady eksploatacji samochodu

przez | 28 listopada 2021
Odpowiednia eksploatacja własnego samochodu bez wątpienia nie jest tania, o czym wie doskonale właściwie każdy posiadacz sowich czterech kół, jednak pod żadnym pozorem nie powinieneśzaniedbać utrzymywania samochodu w odpowiednim stanie technicznym.

opony Dunlop

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach unikniesz stworzenia zagrożenia dla siebie, a także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.
opony w Cadillac

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Wymiana opon
Przede wszystkim powinieneś pilnować odpowiednich terminów wymiany opon zimowych na letnie i odwrotnie (sprawdź na Zazwyczaj robimy to razem ze stałą zmianą pogody i zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie – jeśli na przykład w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada marznąca mżawka, zdecydowanie nie ma najmniejszego sensu zmieniania opon.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://sklep.termek.pl/pl/c/Plyty-grzejne/46) ma wyłącznie potrzebne informacje, które na pewno Ci się mogą przydać. Sprawdź nas oraz zobacz, że należałoby go odwiedzić.

Pamiętaj również, iż opony (opony jeep wrangler) zawsze muszą spełniać najbardziej wyśrubowane normy – jeśli poruszasz się na tak zwanych „łysych” oponach, wówczas z pewnością nie masz co liczyć na bezpieczną jazdę. Dlatego zawsze powinieneś decydować się na kupno opon dobrej jakości – obecnie najbardziej polecane są wybitne opony Dunlop, które praktycznie zawsze będą mogły zapewnić Ci najwyższe bezpieczeństwo.

Regularne przeglądy!
Musisz zawsze również zwracać szczególną uwagę na to, czy Twój samochód ma aktualne wszystkie przeglądy. Chociaż za zaniechanie wykonania obowiązkowego przeglądu zazwyczaj naliczane są kary, czasem o tym zapominamy.

Dodatkowo na bieżąco powinieneś usuwać wszystkie usterki w swoim samochodzie – zwykle trzeba na to wydać sporo pieniędzy, jednakże w takim wypadku będziesz miał praktycznie pewność, iż wszystko jest w jak najlepszym porządku – a oczywiście bezpieczeństwo Twoje i Twych pasażerów w podróży powinno być najważniejsze.