Jak można na własną rękę stworzyć własny kubek ze zdjęciem?

przez | 3 września 2021
Napoje takie jak kawa czy cappuccino przeważnie pijemy bądź to w zwykłych szklankach, albo w kubkach, które posiadają co najwyżej nadrukowane imię bliskiej osoby. A przecież wcale nie musi tak zostać.

Globalna mapa infekcji

Autor: PRowokacja Agencja Public Relati
Źródło: PRowokacja Agencja Public Relations
Codziennie rano mógłby witać nas przy tej czynności promienisty uśmiech naszych dzieci patrzących wprost z trzymanego przez nas w dłoni eleganckiego kubka.
Jest to możliwe dlatego, że obecnie możemy zamówić zrobienie takiej pamiątki jaką jest kubek ze zdjęciem. Mogłaby to być praktycznie dowolna fotografia, np. z naszych wakacji albo takie, jakie ukazuje jakąkolwiek rodzinną imprezę (urodziny naszej pociechy). Takie kubki mogą zostać produkowane za pomocą techniki sublimacji termicznej.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, świeża publikacja z pewnością też będzie godna Twojego zainteresowania, bo znajdziesz tam analogiczne wiadomości.

Wymagane są naturalnie specjalne przyrządy, zatem m.in. drukarka, która posiada tzw. tusz sublimacyjny, prasa transferowa czy materiały dostosowane do sublimacji.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również pozostałe polecane (https://acana.com.pl/) treści, gdyż są równie ciekawe oraz pochłoną Cię kompletnie.

Trzeba przygotować w laptopie właściwy schemat. Potem trzeba wydrukować na wspomnianej drukarce (na odpowiednim papierze) projekt, jaki chcemy wydrukować na kubku. Następnie kubek trzeba wnieść do prasy transferowej razem z uprzednio przygotowanym projektem. Potem pod wpływem temperatury barwnik przekształca się w gaz i przenika do poliestru, jakim nakryte są surowce do sublimacji.

komoda

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli cały proces zdaje ci się skomplikowany, to pamiętaj, że dla specjalistów nie przedstawia on najmniejszego kłopotu.

Oczywiście dobra spółka jest w stanie zrobić tego typu kubek ze zdjęciem za naprawdę niewielkie kwoty (rzędu ok. piętnastu złotych) w niezwykle krótkim czasie. Dlatego też ze względu na wszystkie detale, czasem korzystniej byłoby przekazać projekt profesjonalistom.